E-EVOLUTION CONCEPT

MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT  jest nowej generacji, niezwykle zaawansowanym technologicznie, całkowicie elektrycznym crossoverem w segmencie SUV, który pokazuje kierunek rozwoju MMC w przyszłości. Koncepcja MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT  to idealne połączenie  najnowszych technologii z właściwościami jezdnymi, charakterystycznymi dla pojazdów SUV.

MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT  jest świadectwem najnowszych osiągnięć technologicznych i ogromnej wiedzy Mitsubishi Motors na temat napędów elektrycznych i 4x4, przenosząc ją na wyższy poziom dzięki zaawansowanej sztucznej inteligencji. Elementy te połączono w niezwykle wyrafinowany sposób, dzięki czemu działają niezwykle płynnie, w sposób niezauważalny odczytują zamiary kierowcy, zapewniając bezpieczne i przyjemne prowadzenie samochodu w każdych warunkach pogodowych, na wszystkich nawierzchniach.

Prototyp MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT  pobudza ciekawość zarówno kierowcy, jak i pasażerów, korzystając z reputacji modeli Evolution.

  • MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT wykorzystuje wydajne silniki elektryczne o wysokim zakresie momentu obrotowego wspomagane przez system akumulatorów o dużej pojemności – układ ten zapewnia bardziej płynną i dynamiczną jazdę, co odróżnia pojazdy z napędem elektrycznym od spalinowych. Trzysilnikowy system 4WD wykorzystuje jeden silnik do napędzania przednich kół, a nowy system Dual Motor AYC *1, łączy dwa elektryczne silniki na tylnej osi za pośrednictwem elektronicznie sterowanego modułu AYC (Active Yaw Control – system kontroli znoszenia). Układ napędowy działa niezwykle płynnie i wiernie odczytuje wszystkie zamiary kierowcy, zapewniając doskonałe prowadzenie w czasie jazdy miejskiej, na autostradzie, czy też podczas pokonywania ostrych zakrętów.

                         *1…Active Yaw Control   

  • Mózgiem MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT jest system sztucznej inteligencji (AI), który wspomaga  kierowcę. Układ czujników cały czas monitoruje warunki na drodze i natychmiast odczytuje zamiary kierowcy, koordynując je z osiągami pojazdu. System wspomaga osoby o różnych umiejętnościach prowadzenia samochodu. Pozwala na łatwiejsze i bardziej bezpieczniejsze kierowanie pojazdem, dzięki czemu radość z jazdy samochodem przenosi się na całkowicie nowy poziom.
  • Specjalna funkcja coachingowa pozwala systemowi sztucznej inteligencji przekazać swoją wiedzę kierowcy i wpłynąć na jego zachowanie podczas jazdy. Po zebraniu danych na temat umiejętności kierowcy, system tworzy program szkoleniowy, który jest przekazywany w postaci komunikatów głosowych oraz wyświetlany na ekranie umieszczonym na desce rozdzielczej. W rezultacie kierowcy o różnych umiejętnościach mają możliwość prowadzenia samochodu, który zachowuje się tak jak sobie tego życzą – pozwala to rozwijać swoje zdolności i doświadczać emocji w czasie jazdy w znacznie większym stopniu niż obecnie.

 

MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT będzie jednym z 12 modeli Mitsubishi zaprezentowanych w Tokyo.  Dołączy do niego nowy model Eclipse Cross coupe SUV, który zostanie po raz pierwszy pokazany w Japonii. Jego sprzedaż na lokalnym rynku jest planowana na początku przyszłego roku. Outlander PHEV i inne najważniejsze modele MMC oferowane w Japonii również pojawią się na wystawie.


Wystawa technologii / Technologiczne nowinki

Osobisty Asystent - sztuczna inteligencja (AI)

Mitsubishi Motors wprowadza na pokład swoich prototypów Osobistego Asystenta - sztuczną inteligencję (AI Personal Assistant), który łatwo rozpozna potrzeby osób podróżujących samochodem, dostarczy odpowiednich informacji kierowcy i wesprze komunikację pomiędzy kierowcą a rodziną w domu, przez co jazda samochodem stanie się bardziej bezpieczna i mniej stresująca.

Poniżej najważniejsze cechy Osobistego Asystenta AI.

1)        Komunikacja głosowa

  • Asystent wykorzystuje najnowsze osiągnięcia sztucznej inteligencji, w tym rozpoznawanie głosu i przetwarzanie danych, po to aby prawidłowo zrozumieć, co mówią pasażerowie i rozmawiać z nimi w języku o naturalnym brzmieniu, nawet pomimo hałasu docierającego z zewnątrz pojazdu.
  • Technologia rozpoznawanie głosu osób pozwala systemowi na identyfikację poszczególnych pasażerów, poznanie ich sposobu wyrażania myśli mowy, aby zapewnić system komunikacji najlepiej odpowiadający ich gustom i potrzebom.
  • System umożliwia kierowcy sterowanie głosem, takimi urządzeniami jak klimatyzacja, wycieraczki, ustawieniem reflektorów oraz innymi funkcjami samochodu. Podaje również informacje o stanie technicznym pojazdu, w tym ostrzeżenia, jeżeli pojawi się taka konieczność.
  • Funkcja rozpoznawania mowy Osobistego Asystenta AI wykorzystuje system hybrydowy: łączący informacje zgromadzone w „chmurze” i przetwarza je z wraz z aktualnymi danymi zbieranymi w czasie jazdy. Lokalny system zapewnia dużą dokładność rozpoznawania mowy, nawet jeśli nie ma połączenia sieciowego (tryb offline) lub gdy zasięg sieci jest słaby.
  • Niektóre z tych funkcji zostaną zaprezentowane *2 w czasie tegorocznego Tokyo Motor Show.

*2…Opracowane wspólnie z CAPIO Inc. oraz ichibel co, ltd.

 

2)        Łączność z różnymi urządzeniami i zarządzanie treścią.

Osobisty Asystent AI wspiera łączność z wieloma urządzeniami i źródłami danych. Może na przykład łączyć się z dronem w celu sprawdzenia warunków na drodze lub z lotu ptaka pokazać pasażerom krajobraz miejsca, w którym w danej chwili się znajdują.

Prezentacja inteligentnych głośników

W specjalnej strefie MITSUBISHI CONNECT odbędzie demonstracja z użyciem systemu inteligentnych głośników Amazon Echo z asystentem Alexa oraz bezprzewodowego domowego systemu nagłaśniającego Google Home z interfejsem VPA (znanym również jako inteligentne głośniki), aby pokazać możliwość łączenia domu z samochodem. Jest to jedna z funkcji usług samochodowych, którą rozwija firma.

Amazon Echo z asystentem Alexa wykorzystuje polecenia głosowe do odtwarzania muzyki, zakupów online i inteligentnej kontroli domowych urządzeń elektrycznych. Google Home posiada wbudowaną funkcję Google Assistant i wykorzystuje polecenia głosowe do odtwarzania muzyki, kontroli dostępu do usług online oraz pozwala na zarządzanie domowym sprzętem. Wykorzystanie inteligentnych głośników rośnie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. W czasie prezentacji, będzie można obejrzeć na żywo, jak asystenci sztucznej inteligencji mogą być wykorzystani do łączenia się z samochodami i kontrolowania ustawienia reflektorów, regulowania temperatury wewnętrznej oraz blokowania lub otwierania drzwi. Zwiedzający będą mogli samodzielnie wypróbować działanie tych aplikacji.