wydarzenia

Eclipse Cross

Made in Japan

o Mitsubishi

Lider 4x4

II Zlot Mitsubishi, który odbył się w miniony weekend w malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej zgromadził aż 320 właścicieli samochodów spod znaku Trzech Diamentów. W tym roku na 3 trasach rywalizowało aż 136 załóg a niezwykle przyjazna, rodzinna atmosfera i organizacja imprezy zostały znakomicie ocenione przez uczestników. Dodatkową atrakcją była możliwość przetestowania Mitsubishi L200 Monster i Mitsubishi Pajero Adventure przygotowanych do jazdy w trudnym terenie. W programie zlotu nie zabrakło zwiedzania oraz licznych zagadek i atrakcji dla dzieci. Tegoroczne spotkanie, które zorganizowano w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego samochodu Mitsubishi, było także doskonałą okazją do świętowania tego okrągłego jubileuszu. Imprezę, którą uroczyście otworzył prezes polskiego oddziału Mitsubishi Motors Pan Yasuyuki Oyama, uświetnili swoją obecnością wybitni aktorzy i ambasadorzy marki Mitsubishi w Polsce - Anna Cieślak i Maciej Stuhr.


3 ciekawe trasy w tym nowa – terenowa
Jak przed rokiem, ważnym celem zlotowiczów była dobra zabawa i walka o cenne trofea. Zdrową rywalizację w duchu fair play i sportowego ducha Mitsubishi widać było na wszystkich 3 trasach. Trasa terenowa, która była nowością tegorocznej imprezy, powstała z myślą o przygotowanych do jazdy po bezdrożach modelach Pajero i L200. Uczestnicy rywalizowali na niej według zasad klasycznego rajdu terenowego. Trasa składała się z prób terenowych ułożonych w pętlę, wytyczonych na terenie dawnych kamieniołomów, którą uczestnicy pokonywali dwukrotnie. Na pięciu próbach terenowych można było podziwiać walkę o każdą pieczątkę a także wyjątkowe umiejętności kierowców i pilotów. Załogi spotykały na swojej drodze niecki wypełnione wodą, grząskie błoto, głębokie koleiny oraz kamieniste, strome zjazdy i podjazdy.


Program dla uczestników trasy turystycznej obejmował zwiedzanie obiektów takich jak Stary Młyn Muzeum Dawnych Rzemiosł, fabrykę słodyczy Hokus Pokus, Kampus Eureka – wszystkie trzy atrakcje w Żarkach. Na trasie nie mogło zabraknąć pięknych budowli wchodzących w skład Szlaku Orlich Gniazd - zamków Bobolice i Ogrodzieniec. Załogi, po wyjściu z każdego z obiektów dostawały zestaw pytań, których właściwe odpowiedzi były punktowane i liczyły się do klasyfikacji.


Najwięcej załóg wybrało jednak na trasę terenowo-turystyczną, która była przeznaczona dla modeli SUV z napędem 4x4. Trasa łączyła jazdę w terenie z aktywną turystyką. Uczestnicy rywalizowali w lżejszym terenie, zdobywając odpowiednie dla danej próby terenowej - fotołapki oraz odpowiadając na pytania, które otrzymywali tuż po zakończeniu zwiedzania obiektów. Do klasyfikacji liczyła się także próba „Memory”, weryfikująca znajomość historycznych modeli Mitsubishi, w której liczyła się spostrzegawczość oraz dobra pamięć.


Japońskie miasteczko 4x4 Mitsubishi
Punktem wspólnym dla wszystkich tras było miasteczko 4x4 Mitsubishi, zorganizowane na terenie dawnego kamieniołomu Ogrodzieniec. Zarówno stylistyka, jak i atrakcje takie, jak nauka orgiami i sztuki japońskiej kaligrafii kanji przypominały o japońskich korzeniach firmy Mitsubishi Motors, która w tym roku świętuje 100-lecie debiutu pierwszego pojazdu marki Mitsubishi, który był jednocześnie pierwszym, japońskim, seryjnie produkowanym samochodem osobowym. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość przetestowania na terenowym torze przeszkód, specjalnie przygotowanych do jazdy w terenie Pajero Adventure i L200 Monster. Na kolejnej próbie można było się przekonać, jak ważna jest płynność jazdy i poddać się testowi Stewarta, przeprowadzonym w modelach Outlander PHEV, wyposażonym w opony Toyo. Tężyzna fizyczna i mocne mięśnie przydały się w konkurencji „wyciskanie” zorganizowanej przez firmę Steeler. W trakcie przerwy obiadowej, na terenie miasteczka, uczestnicy trasy turystycznej, mogli obserwować zmagania terenowych modeli Mitsubishi z napędem 4x4 na próbach dla trasy terenowej i terenowo-turystycznej.

Wzruszające zakończenie
Pełne emocji i wypełnione dziecięcą radością zakończenie zlotu i rozdanie nagród, poprowadzone przez popularną dziennikarkę Joannę Zientarską, odbyło się w sobotę wieczorem w Hotelu Villa Verde w Zawierciu. Nagrody zwycięzcom wręczał prezes Yasuyuki Oyama, któremu towarzyszyli Anna Cieślak i Maciej Stuhr. „To były dla nas dwa wyjątkowe dni. Wyjątkowe dzięki Wam. To Wy i Wasze rodziny stworzyliście tak niezwykłą, tak niepowtarzalną, tak ciepłą, rodzinną atmosferę.” – zaznaczył prezes Yasuyuki Oyama. „Wasze zaangażowanie w pokonywanie wyznaczonych tras, zapał przy wypełnianiu zadań, radosna zabawa w trakcie pikniku to coś, czego nie można wyreżyserować i to nam, jako organizatorom sprawiło największą satysfakcję i radość. I za to gorąco dziękujemy. Dziękujemy Wam za entuzjazm, pasję, zabawę i wierzymy, że nasza wielka rodzina Mitsubishi spotka się razem już za rok na II Zlocie naszej marki.” - podsumował prezes.

 

Wyniki rywalizacji oraz zdjęcia i filmy ze zlotu można znaleźć na stronie www.zlotmitsubishi.pl


Serdecznie dziękujemy partnerom zlotu - firmom BGŻ BNP PARIBAS, Toyo Tires, Steeler i Bariera Dźwięku oraz Śląskiej Organizacji Turystycznej, Związkowi Gmin Jurajskich, gminom Żarki, Niegowa i Włodowice za pomoc w organizacji II Zlotu Mitsubishi.