mitsubishi_logo

Eclipse Cross

Made in Japan

Innowacyjność

Lider 4x4

5 gwiazdek Euro NCAP dla Mitsubishi Eclipse Cross

W o Mitsubishi , Aktualności , Bezpieczeństwo , Eclipse Cross
Opublikowano

MITSUBISHI ECLIPSE CROSS UZYSKUJE MAKSYMALNĄ, 5-GWIAZDKOWĄ OCENĘ
W TESTACH EURO NCAP

Ocena 97% pod względem bezpieczeństwa dorosłych pasażerów
Ocena 80% pod względem bezpieczeństwa pieszych przy zderzeniu z samochodem

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła dziś, że całkowicie nowy model marki, Eclipse Cross SUV Coupe otrzymał najwyższą, 5-gwiazdkową ocenę w testach zderzeniowych, co potwierdza bardzo wysoki, wszechstronny poziom bezpieczeństwa, którym charakteryzuje się ten samochód. 

 5 gwiazdek Euro NCAP dla Mitsubishi Eclipse Cross

 

Wysoki poziom bezpieczeństwa to jeden z podstawowych atutów Mitsubishi Eclipse Cross. Obecnie opinia ta znalazła wymierne potwierdzenie w postaci wysokich ocen w testach zderzeniowych, przyznanych w kategorii „Mniejszych samochodów terenowych”: nowe Mitsubishi uzyskało ocenę 97 proc. w kategorii bezpieczeństwa dorosłych pasażerów oraz notę 80 proc. pod względem bezpieczeństwa osób pieszych w przypadku zderzenia z samochodem.

Bardzo wysoko oceniono także będący nowością system zapobiegający kolizjom (Forward Collision Mitigation), w który wyposażony jest nowy SUV Coupe marki Mitsubishi. System udowodnił swoją skuteczność, dzięki której - podczas wszystkich przeprowadzanych prób i przy wszystkich badanych prędkościach - albo całkowicie udawało się uniknąć najechania na przeszkodę, albo negatywne skutki kolizji zostały bardzo znacznie ograniczone.

W podsumowaniu stwierdzono, że Mitsubishi Eclipse Cross zdobył maksymalną liczbę punktów w wielu próbach i testach przeprowadzanych w ramach programu badań Euro NCAP, co zaowocowało maksymalna oceną 5 gwiazdek według klasyfikacji Euro NCAP.

SUV Eclipse Cross jest pierwszym modelem nowej generacji samochodów, które Mitsubishi Motor wprowadza na rynek. Drapieżny wygląd i dynamiczna sylwetka stanowią doskonałą oprawę dla koncepcji SUV-a i rozwiązań w zakresie napędu 4WD, z których słynie marka Mitsubishi. Wysyłka nowego kompaktowego SUV-a Eclipse Cross na rynek europejski rozpoczęła się 3 października 2017 r. Docelowo nowy model będzie oferowany na około 80 rynkach świata, w tym także w Australii, Ameryce Północnej i macierzystej Japonii. Przewiduje się, że bieżącym roku fiskalnym (kończącym się 30 marca 2018 roku) na rynek trafi około 50 tysięcy egzemplarzy tego modelu.


Więcej informacji na temat modelu Eclipse Cross, zamieszczono na specjalnej stronie internetowej. Proszę użyć linku:
http://www.mitsubishi-motors.com/en/showroom/eclipse_cross/ Informacje na temat polskiej oferty można znaleźć na stronie https://nowyeclipsecross.mitsubishi.pl/

###


O Mitsubishi Eclipse Cross

Nowy model zaprojektowano z zastosowaniem opatentowanej przez Mitsubishi Motors struktury nadwozia o podwyższonej wytrzymałości zderzeniowej RISE (Reinforced Impact Safety Evolution). Bezpieczeństwo bierne zwiększono dodatkowo stosując aż 7 poduszek powietrznych oraz nowoczesne pasy bezpieczeństwa. Dzięki tym rozwiązaniom, nowe Mitsubishi Eclipse Cross zapewnia najwyższy w tej samochodów klasie poziom bezpieczeństwa. Nowy model ma też niewielu godnych rywali pod względem stylu. Nowe Mitsubishi Eclipse Cross jest wyposażone w opracowany przez Mitsubishi Motors supernowoczesny układ kontroli napędu na wszystkie koła S-AWC (Super All Wheel Control). Układ S-AWC za pomocą hamulców kontroluje wielkość momentu obrotowego przekazywanego na koła po prawej i lewej stronie samochodu, zapewniając większą stabilizację toru jazdy i znacznie większą kontrolę nad zachowaniem samochodu. W przedniej części nadwozia nowego SUV-a Coupe zastosowano konstrukcję umożliwiającą pełniejsze pochłanianie energii zderzenia, a także specjalne przestrzenie amortyzujące pod maską silnika – rozwiązania te zwiększają bezpieczeństwo i poziom ochrony w razie kolizji.

O Euro NCAP


Euro NCAP organizuje testy zderzeniowe pojazdów, oferując nabywcom aut realistyczne i niezależne wyniki dotyczące poziomu bezpieczeństwa najpopularniejszych samochodów sprzedawanych w Europie. Organizację powołano do życia w 1997 roku i obecnie działa ona przy wsparciu wielu europejskich rządów, Komisji Europejskiej oraz organizacji motoryzacyjnych i konsumenckich w każdym z krajów członkowskich. Euro NCAP stała się motorem istotnych zmian w zakresie poprawy poziomu bezpieczeństwa oferowanego przez nowe modele samochodów. Więcej informacji na stronie: www.euroncap.com
System oceniania w ramach Euro NCAP dotyczy modeli w specyfikacjach dostępnych na rynku europejskim. Wyniki nie mogą być miarą oceny modeli oferowanych w innych regionach w odmiennej specyfikacji wyposażeniowej, nawet jeśli występują pod tą samą nazwą.

O Mitsubishi Motors Corporation (MMC)

MMC jest globalnym producentem samochodów z siedzibą w Japonii, wyznaczającym trendy w segmentach pick-up’ów i SUV-ów oraz w rozwoju technologii napędu na cztery koła. Firma jest obecna na ponad 160 rynkach, ze szczególną reprezentacją w krajach Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej ASEAN. Jako pionier elektromobilności, który od roku 1966 prowadzi badania nad pojazdami elektrycznymi, firma zaprezentowała w roku 2009 pierwszy seryjnie produkowany samochód elektryczny (i-MiEV), a następnie, w roku 2013 model Outlander PHEV – pierwszy hybrydowy SUV typu plug-in z elektrycznym napędem na cztery koła.

MMC zatrudnia 30 000 pracowników na całym świecie i wytwarza samochody w zakładach produkcyjnych w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji. Lokomotywami wzrostu potęgi koncernu są modele Pajero Sport, L200/Triton i Outlander. W roku fiskalnym 2016 firma sprzedała na całym świecie 926 000 egzemplarzy pojazdów, osiągając sprzedaż netto na poziomie 1.9 bilionów jenów.