mitsubishi_logo

OUTLANDER

Nagroda

Innowacyjność

Bezpieczeństwo 4x4

Top Safety Pick 2018 dla Mitsubishi Outlandera

W o Mitsubishi , Aktualności , Bezpieczeństwo , Rozwiązania techniczne , Outlander
Opublikowano

Siedmiomiejscowy SUV Outlander 2018 został wyróżniony przez Amerykański Instytut Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS) tytułem TOP SAFETY PICK. IIHS jest niezależną organizacją naukowo-edukacyjną typu non-profit, która bada i ocenia w testach zderzeniowych bezpieczeństwo seryjnych modeli aut.

Dzięki naszym zaawansowanym systemom bezpieczeństwa i technologiom, Mitsubishi Outlander zdobywa potwierdzenie bezpieczeństwa IIHS już piąty rok z rzędu”, powiedział Don Swearingen, wiceprezes i dyrektor operacyjny MMNA. „Outlander pozostaje liderem w zakresie solidności i niezawodności, a my jesteśmy dumni z wyróżnienia przez jedną z najbardziej renomowanych organizacji w branży.”

Aby uzyskać status TOP SAFETY PICK 2018, pojazd musiał uzyskać dobre oceny w zderzeniach: czołowym z minimalnym przesunięciem od strony kierowcy, czołowym ze zmiennym przesunięciem, uderzeniem z boku, dobrą ocenę wytrzymałości dachu oraz w testach zagłówków. Musi także uzyskać wyższą lub najwyższą notę w kategorii zapobieganie zderzeniom czołowym i akceptowalną lub dobrą ocenę reflektorów.

Mitsubishi Outlander oferuje system przeciwdziałania skutkom kolizji czołowych z funkcją wykrywania pieszych (FCM), ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDW), adaptacyjny tempomat, automatyczne światła drogowe, system monitorowania martwego pola (BSW) z ostrzeganiem o ruchu poprzecznym podczas cofania (RCTA), ultradźwiękowy asystent ruszania (UMS), zapobiegający wypadkom spowodowanym nieumyślnym wciśnięciem pedału gazu, kamery 360° oraz czujniki parkowania z przodu i z tyłu. Lista standardowych elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obejmuje opatentowaną przez MMC strukturę RISE, siedem poduszek powietrznych oraz systemy: stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji (ASC)+(TCL), wspomagania hamowania (BA) wspomagania ruszania na wzniesieniu (HSA), priorytetu hamulca (BOS), sygnalizacji nagłego hamowania (ESS), monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) i ABS z elektroniczną dystrybucją siły hamowania.


O MITSUBISHI MOTORS
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagę na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, marka wykazała się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające standardy nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, firma Mitsubishi Motors wprowadziła w 2017 roku nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive your Ambition” - połączenie osobistego zaangażowania z chęcią odkrywania i rozwoju oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors intensywnie inwestuje w innowacyjne technologie, atrakcyjny design i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące i znane z wyrazistego charakteru pojazdy.