Outlander PHEV

Made in Japan

Innowacyjność

Mitsubishi wprowadza pojazdy elektryczne i PHEV w Wietnamie

W o Mitsubishi , Aktualności , Rozwiązania techniczne , Outlander PHEV
Opublikowano 28 maj 2018

* Modele Mitsubishi i-MiEV, Outlander PHEV oraz stacje ładowania akumulatorów zostaną wykorzystane przez władze Da Nang w badaniach redukcji emisji spalin.
* Technologie hybrydowe typu plug-in i pojazdy z napędem elektrycznym dobrze sprawdzają się w wietnamskich programach ochrony środowiska, zmierzających do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, powodowanego przez transport publiczny
* Da Nang ma zamiar do 2020 roku przekształcić się w „Miasto przyjazne środowisku” – w osiągnięciu tego celu mają pomóc czyste technologie motoryzacyjne Mitsubishi Motors

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła zawarcie memorandum z Departamentem Przemysłu i Handlu Ludowego Komitetu Miasta Da Nang (DOIT) i świętowała przekazanie kilku nowych pojazdów elektrycznych (EV) dla miasta Da Nang w Wietnamie.

Wydarzenie jest wynikiem zawartego w styczniu porozumienia, na mocy którego Mitsubishi Motors i wietnamskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu zobowiązały się do zbadania, w jaki sposób najskuteczniej w tym kraju promować korzystanie z pojazdów elektrycznych.

W czasie uroczystości MMC przekazało władzom miasta dwa egzemplarze elektrycznego modelu i-MiEV , dwa modele Outlandera PHEV oraz dwie stacje szybkiego ładowania.

Dzięki pojazdom Mitsubishi Motors i DOIT możliwe będą badania, w jaki sposób pojazdy elektryczne przyczyniają się do zmniejszenia emisji CO2, szczególnie w popularnych miejscach turystycznych, takich jak Hoi An w okolicach miasta Da Nang, wpisanych do rejestru zabytków światowego dziedzictwa UNESCO.


Władze Wietnamu szukają sposobów na zmniejszenie emisji CO2 i stworzenie czystszych oraz bardziej ekologicznych miast. Da Nang uruchomiło w 2008 r. „Miejscowy Plan Środowiskowy”, aby do 2020 roku przekształcić się w miasto ekologiczne i przyjazne środowisku. Ceremonia stanowi kamień milowy w staraniach Da Nang City, zmierzających do osiągnięcia ambitnych celów określonych w „Planie środowiskowym”, a konkretnie w kwestii zapobiegania zanieczyszczeniom powietrza powodowanym przez transport.

Mitsubishi Motors, jako światowy lider w dziedzinie pojazdów z napędem hybrydowym typu plug-in , kontynuuje prace nad poszerzeniem zastosowania pojazdów elektrycznych w całym regionie ASEAN. Na drogach całego świata jeździ ponad 150 000 pojazdów elektrycznych i hybrydowych Mitsubishi Motors (z czego 144 000 to Outlandery PHEV). Dalsze inwestycje w rozwój w technologie PHEV i EV oznaczają, że liczba ta będzie stale rosła.

Od momentu wejścia na rynek wietnamski w 1994 r., Mitsubishi Motors zaangażowało się w rozwój tamtejszego sektora motoryzacyjnego. Porozumienie o współpracy z miastem Da Nang odzwierciedla politykę wsparcia Wietnamu w transformacji do dojrzałej, niskoemisyjnej gospodarki.

O MITSUBISHI MOTORS
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagę na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, marka wykazała się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające standardy nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, firma Mitsubishi Motors wprowadziła w 2017 roku nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive your Ambition” - połączenie osobistego zaangażowania z chęcią odkrywania i rozwoju oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors intensywnie inwestuje w innowacyjne technologie, atrakcyjny design i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące i znane z wyrazistego charakteru pojazdy.