mitsubishi_logo

Made in Japan

innowacyjność

Zielone certyfikaty w Mitsubishi Motors Corporation

W o Mitsubishi , Aktualności
Opublikowano

Mitsubishi Motors Corporation używa systemu zielonych certyfikatów handlowych (Tradable Green Certificates) na zgromadzeniu akcjonariuszy. MMC zawarła umowę z Japan Natural Energy Company Limited (JNEC), na wykorzystanie systemu ekologicznych zielonych certyfikatów (*) i zakupiła certyfikaty od JNEC (25 000 kWh). MMC zamierza wykorzystać certyfikaty do pokrycia całej energii elektrycznej, która ma być wykorzystana podczas zbliżającego się 49. Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy zaplanowanego na 22 czerwca.

Mitsubishi Motors Corporation określiła środki mające na celu przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i przyspieszenie przejścia na energię odnawialną, jako kluczowe wyzwania biznesowe. Promuje również wprowadzanie energii odnawialnej do różnego rodzaju działalności prowadzącej do powstania bezemisyjnego środowiska biznesowego. W roku fiskalnym 2018 MMC planuje wykorzystać zielone certyfikaty do pokrycia całej energii elektrycznej wykorzystywanej w nowym biurze badawczo-rozwojowym (Okazaki, prefektura Aichi), które zostanie uruchomione w październiku 2018 r., a także w nowej siedzibie firmy (Minato- ku, Tokio), do której firma przeniesie się w styczniu 2019 roku.

(*): System "zielonych certyfikatów handlowych" został ustanowiony w celu handlu środowiskową wartością dodaną do energii elektrycznej wytworzonej ze źródeł odnawialnych. Zielone certyfikaty są wydawane przez organizację zewnętrzną: Japan Quality Assurance Organization.

O MITSUBISHI MOTORS
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2017 wyniosła 1 101 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,19 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.