mitsubishi_logo

Sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi otwiera Centrum Dystrybucyjne w Australii

W o Mitsubishi , Aktualności
Opublikowano

MELBOURNE, Australia – Sojusz motoryzacyjny Renault-Nissan-Mitsubishi ogłosił otwarcie nowoczesnego Centrum Dystrybucyjnego w Melbourne w Australii.

Jest to pierwszy wspólny magazyn części i akcesoriów sojuszu, który w 2017 roku sprzedał ponad 10,6 miliona pojazdów na całym świecie. Magazyn został utworzony, aby zmaksymalizować produktywność i sumienność realizacji zamówień, umożliwiając producentom zwiększenie obsługi swoich krajowych sieci dealerskich.

Obiekt stanie się nowym głównym magazynem części dla krajowej sieci dystrybucyjnej Renault, Nissan i Mitsubishi Motors, a także będzie obsługiwał markę INFINITI, która wchodzi w skład Sojuszu.

Centrum dystrybucji zbudowano na przedmieściach Melbourne w Truganina, pomiędzy portem morskim a lotniskiem. Obiekt ma bezpośredni dostęp do wszystkich najważniejszych dróg, liczy ponad 37 000 metrów kwadratowych i jest częścią CEVA Logistics, które jest największym centrum logistycznym na półkuli południowej.

„Dzisiejsze wielkie otwarcie jest znaczącym kamieniem milowym dla Sojuszu” - powiedział Kent O'Hara, wiceprezes globalnego działu obsługi posprzedażnej.

„Ten wspólny obiekt to kolejny przykład na to, w jaki sposób Sojusz na poziomie globalnym generuje efekt synergii z korzyścią dla naszych firm, klientów i akcjonariuszy.”

W magazynach Narodowego Centrum Dystrybucji znajduje się ponad 90 000 różnych części. Centrum codziennie obsługuje transport 11 kontenerów morskich, a także przesyłek lotniczych i dystrybucji lokalnej. Przez centrum przechodzi 2500 sztuk części każdego dnia, podczas gdy osiem podwójnych transporterów B dostarcza ponad 8500 części bezpośrednio do dealerów.

Centrum pracuje 24 godziny na dobę, dystrybuując części w całej Australii, a magazyny mogą pomieścić około 100 000 części i akcesoriów. W skład Centrum wchodzi 677-metrowe pomieszczenie wilgotne, z miejscem na 700 palet, a na miejscu jest zatrudnionych ponad 90 osób.

Jest to jeden z pierwszych z sześciu budynków Green Star w Australii - posiada zamontowany na dachu system solarny, który zapewnia stałe źródło energii odnawialnej, oświetlenie LED z czujnikami ruchu i natężenia światłą, systemy przeciwpożarowe wczesnego ostrzegania oraz system umożliwiający wykorzystanie wody deszczowej w łazienkach i do nawadniania ogrodu.

Wykorzystuje również najnowsze technologie i procesy produkcyjne umożliwiające szybką i sprawną dystrybucję części samochodowych i akcesoriów. Centrum posiada wydzielony obszar do przechowywania niebezpiecznych substancji, takich jak oleje, płyny transmisyjne i hamulcowe, a 10 doków kontenerowych pozwala na przechowywanie dużych ilości przesyłek przychodzących i wychodzących.

Narodowe Centrum Dystrybucji Sojuszu rozpocznie działalność w lipcu 2018 roku.


O RENAULT-NISSAN-MITSUBISHI:
Groupe Renault, Nissan Motor Company i Mitsubishi Motors tworzą największy na świecie sojusz w branży motoryzacyjnej. Jest to trwające najdłużej i najbardziej wydajne międzykulturowe partnerstwo w przemyśle samochodowym. W 2017 r. partnerzy sprzedali łącznie 10,6 miliona samochodów w prawie 200 krajach. Firmy należące do sojuszu koncentrują się na współpracy i maksymalizacji synergii w celu zwiększania swojej konkurencyjności. Współpracują one także z innymi grupami z branży motoryzacyjnej, takimi jak Daimler w Niemczech i Dongfeng w Chinach. Strategiczny sojusz jest branżowym liderem w dziedzinie pojazdów bezemisyjnych oraz rozwija najnowocześniejsze technologie, planując zaoferowanie autonomicznej jazdy, opcji łączności oraz innych usług w szerokiej gamie przystępnych cenowo modeli.