Alessandro Dambrosio pix - high res.jpg

wydarzenia

Innowacyjność

o Mitsubishi

Alessandro Dambrosio dołącza do zespołu Mitsubishi Motors

W o Mitsubishi , Aktualności , Modele koncepcyjne
Opublikowano 01 sie 2018

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła, że Alessandro Dambrosio dołączy do MMC jako dyrektor wykonawczy ds. projektowania zaawansowanego. Poprowadzi zespoły w trzech studiach projektowych - w Okazaki i Tokio w Japonii oraz we Frankfurcie w Niemczech. Będzie podlegał bezpośrednio wiceprezesowi działu projektowania Tsunehiro Kunimoto.

Alessandro jest bardzo doświadczonym i utalentowanym projektantem z długą karierą w najlepszych koncernach samochodowych” – powiedział Kunimoto. „Liczę na jego inspirujący wpływ na nasze zespoły, które będą nadawać następnej generacji projektów Mitsubishi nowe kształty i przyczynią się do zmian oraz udoskonalenia Mitsubishi Motors, wspierając nasze plany globalnego wzrostu. Alessandro dołącza do nas w niezwykłym momencie, kiedy pracujemy nad koncepcjami przyszłości w designie Mitsubishi Motors. Z jego pasją i silnie rozwiniętym rozumieniem wartości marki, będzie niezwykle wartościowym członkiem naszego zespołu projektowego.

Dambrosio pochodzi z Mediolanu, gdzie rozpoczął karierę w Centro Stile Lancia w koncernie Fiata, a prawie osiem lat pracował jako główny projektant marki Alfa Romeo. Następnie został szefem Maserati Design, aby później przejść do Volkswagen Group, gdzie objął stanowisko szefa Audi Concept Design Studio w Monachium. Dołączy do zespołu Mitsubishi Motors w październiku.


O MITSUBISHI MOTORS
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2017 wyniosła 1 101 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,19 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.

 


  • Kinga Ossowska
  • PR/Communications Manager&Storyteller
  • kinga.ossowska@astara.com
  • ASTARA Poland Sp. z o.o.
  • 02-677 Warszawa
  • ul. Cybernetyki 10

NEWSLETTER DLA MEDIÓW

Najszybszy sposób by być na bieżąco. Dzięki subskrypcji otrzymasz nasze wiadomości prasowe prosto na swoją skrzynkę e-mail.

Zapisz się