mitsubishi_logo

Innowacyjność

Bezpieczeństwo 4x4

Mitsubishi Motors zwiększa produkcję

W o Mitsubishi , Aktualności
Opublikowano 20 sie 2018

Firma Mitsubishi Motors ogłosiła plany zwiększenia produkcji modelu XPANDER – minivana segmentu MPV, w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie klientów regionu azjatyckiego ASEAN.

Mitsubishi XPANDER jest produkowany w supernowoczesnym zakładzie w Bekasi, w Indonezji a eksport rozpoczął się w kwietniu tego roku.

W roku fiskalnym 2018 planowano produkcję 100 tys. sztuk, jednak rosnące zapotrzebowanie rynku sprawiło, że produkcję zwiększono do 120 tysięcy sztuk, aby skrócić czas oczekiwania na nowy model. Prowadzona jest stała analiza rynku.

Mitsubishi Motors Krama Yudha Indoneisa (MMKI) zainwestowała już w dodatkowe instalacje spawalnicze i linie montażowe, aby zwiększyć produkcję XPANDERA do 10 tys. sztuk miesięcznie.

Ponadto, aby zaspokoić popyt i rozwój eksportu, MMKI planuje nadal zwiększać moce produkcyjne, zmierzając do 150 tys. sztuk XPANDER-a, produkowanych w roku fiskalnym 2019.

Osamu Masuko, dyrektor generalny Mitsubishi Motors, powiedział: "Bardzo się cieszę, że klienci w Indonezji i na innych rynkach ASEAN tak entuzjastycznie przyjęli model XPANDER. Będziemy nadal dokładać starań, aby dostarczyć ten ekscytujący samochód jak największej liczbie klientów w jak najkrótszym czasie.“

Od pierwszego zamówienia w sierpniu 2017 do czerwca 2018, przyjęto już ponad 80 tys. zamówień na Mitsubishi XPANDER w Indonezji. W marcu tego roku XPANDER zajął pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży nowych samochodów i uzyskał tytuł Samochodu Roku 2018, przyznawany przez magazyn motoryzacyjny OTOMOTIF.

O MITSUBISHI MOTORS
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2017 wyniosła 1 101 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,19 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.