mitsubishi_logo

Mitsubishi wspiera ofiary trzęsienia ziemi w Indonezji

W o Mitsubishi , Aktualności
Opublikowano 06 paź 2018

Firma Mitsubishi Motors (MMC) ogłosiła, że przekaże miliard rupii (około 8 000 000 jenów), jako pomoc dla mieszkańców Indonezji, którzy ucierpieli na skutek trzęsienia ziemi na wyspie Sulawesi.

Aby zapewnić szybką i skuteczną pomoc, zarówno MMC jak i Mitsubishi Corporation (MC) przekażą darowiznę za pośrednictwem Mitsubishi Motors Krama Yudha Indonesia (MMKI), lokalnego zakładu produkcyjnego i Mitsubishi Motors Krama Yudha Sales Indonesia (MMKSI), lokalnego dystrybutora Mitsubishi.

MMKI i MMKSI dostarczyły również dwa samochody pick-up TRITON, w ramach wsparcia akcji ratunkowej.

Osamu Masuko, dyrektor generalny Mitsubishi Motors, powiedział: "Chcielibyśmy przekazać nasze szczere kondolencje mieszkańcom Indonezji, którzy zostali dotknięci trzęsieniem ziemi. Doświadczyliśmy wielu trzęsień ziemi w Japonii, dlatego uważam, że nie możemy pozostać obojętni na to, co dzieje się w innym kraju i nasze myśli kierujemy ku wszystkim, którzy zostali dotknięci przez tę katastrofę. Postanowiliśmy wesprzeć wysiłki na rzecz usuwania zniszczeń poprzez darowizny i samochody ratownicze. Wszyscy modlimy się za ofiary i mamy nadzieję na szybką odbudowę obszaru dotkniętego przez żywioł”.

Cztery firmy MMC, MC, MMKI i MMKSI będą ściśle monitorować sytuację w na zniszczonym obszarze i udzielać niezbędnego wsparcia.

O MITSUBISHI MOTORS
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2017 wyniosła 1 101 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,19 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.