mitsubishi_logo

Badania i rozwój Mitsubishi Motors

Mitsubishi Motors otwiera nową fabrykę silników oraz centrum badań i rozwoju

W Aktualności , Rozwiązania techniczne
Opublikowano 25 paź 2018

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła, że rozpoczyna dwie inwestycje, które będą kamieniami milowymi dla ekspansji japońskiego koncernu w Chinach. GAC Mitsubishi Motors (GMMC), działająca w Chinach spółka joint venture pomiędzy MMC, Guangzhou Automobile Group (GAC) i Mitsubishi Corporation rozpoczęła produkcję silników 4B4 i 4J1, a także rozpoczęła oficjalnie budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego, która ma zakończyć się w 2020 r.

Nowa fabryka silników będzie miała roczną zdolność produkcyjną podstawowej linii operacyjnej 200 000 egzemplarzy. Będzie produkować nowy silnik benzynowy (4B4) o pojemności 1,5 litra z turbodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim, spełniający wysokie normy środowiskowe, montowany w modelu Eclipse Cross. Ponadto fabryka będzie produkować silnik 4J1 dla lokalnie produkowanego Outlandera, przeznaczonego na chiński rynek.

Lokalna produkcja silników zwiększy konkurencyjność i jeszcze bardziej wzmocni pozycję rynkową MMC na największym na świecie rynku motoryzacyjnym. Oprócz zwiększenia zatrudnienia w samym zakładzie, inwestycja przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy w łańcuchu dostaw.

Eclipse Cross zadebiutuje na chińskim rynku tej jesieni, dzięki czemu Mitsubishi Motors rozszerzy swoją ofertę produktów w segmencie SUV oraz wzmocni lokalną sieć sprzedaży.

GMMC uzgodniło również z władzami miasta Changsha, że przeniesie się do nowo utworzonego centrum badawczo-rozwojowego o powierzchni 41 hektarów. Obiekt będzie wyposażony w tor do testowania pojazdów. Centrum wzmocni dział rozwoju technologicznego GMMC I pomoże sprostać lokalnym potrzebom rynku w Chinach.

O firmie GAC Mitsubishi Motors (GMMC)
Firma GMMC, z siedzibą w chińskim mieście Changsha w prowincji Hunan, została utworzona w roku 2012 jako spółka joint venture pomiędzy Guangzhou Automobile Group (50% udziałów), Mitsubishi Motors Corporation (30% udziałów) i Mitsubishi Corporation (20% udziałów). GMMC zatrudnia 4100 pracowników i jest podmiotem stworzonym w celu sprzedaży i dystrybucji samochodów marki GAC i MMC w Chinach. Roczna zdolność produkcyjna firmy to ponad 270 000 egzemplarzy modeli Mitsubishi Motors: SUV-ów ASX i Outlander, a także modeli GAC Eupheme i Eupheme EV. GMMC utrzymuje w Chinach ponad 300 punktów sprzedaży i usług.

O MITSUBISHI MOTORS
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2017 wyniosła 1 101 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,19 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.