mitsubishi_logo

rozwiązania techniczne

innowacyjność

Alians inwestuje w baterie najnowszej generacji

W o Mitsubishi , Aktualności
Opublikowano 23 lis 2018

ALLIANCE VENTURES INWESTUJE W ENEVATE, ABY ROZWIJAĆ TECHNOLOGIĘ BATERII LITOWO-JONOWYCH

DO POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

Technologia firmy Enevate, wykorzystująca w bateriach litowo-jonowych krzem, jako element anody, oferuje szybkie ładowanie, wysoką gęstość magazynowanej energii i większe bezpieczeństwo.


Spółka Alliance Ventures, strategiczne przedsięwzięcie kapitałowe koncernu Renault-Nissan-Mitsubishi, ogłosiła, że dokonała ostatniej wpłaty inwestycyjnej w Enevate Corporation, zarejestrowaną w Irvine w Kalifornii nowoczesną firmę, opracowującą akumulatory litowo-jonowe (Li-ion). Jest to najnowsza inwestycja technologiczna spółki Alliance Ventures, uruchomionej na początku bieżącego roku, której celem jest wspieranie start-upów na wczesnym etapie rozwoju oraz przedsiębiorców odnoszących sukcesy w projektowaniu wybiegających w przyszłość systemów istotnych dla branży motoryzacyjnej.

Francois Dossa, wiceprezes Działu Globalnych Innowacji Alliance Ventures, powiedział: „Cieszymy się z udziału w ostatniej rundzie finansowania Enevate. Ta strategiczna inwestycja pozwala nam wspierać rozwój zastrzeżonej przez Enevate supernowoczesnej technologii produkcji elektrod. Sukcesywny postęp w tej ważnej dla nas dziedzinie wpłynie na przyspieszenie elektryfikacji gamy naszych pojazdów.”

Inwestycja odzwierciedla potencjał fachowców Enevate, bliskich dokonania przełomu w produkcji akumulatorów litowo-jonowych, które będą zdolne do ekstremalnie szybkiego ładowania przy zachowaniu dużej gęstości magazynowanej energii. Opracowana przez Enevate technologia, postrzegana jako wiodąca w branży, umożliwiłaby ładowanie pojazdów elektrycznych (EV) w czasie porównywalnym do tankowania konwencjonalnych samochodów spalinowych.

„Mamy wspólny cel, jakim jest ułatwienie eksploatacji pojazdów elektrycznych i ich wprowadzenie na największe rynki” - powiedział prezes i dyrektor generalny Enevate Robert A. Rango. „Czekamy z niecierpliwością na strategiczną współpracę z Renault-Nissan-Mitsubishi, ponieważ alians jest światowym liderem w dziedzinie sprzedaży pojazdów EV i rozumie potrzeby rynkowe konsumentów samochodów elektrycznych na całym świecie”.

Baterie stworzone przez Enevate w technologii HD-Energy® charakteryzują się pięciominutowym, szybkim ładowaniem, wysoką gęstością magazynowanej energii, co pozwala na osiąganie długiego zasięgu wyposażonych w nie pojazdów elektrycznych. Ponadto firma skoncentrowała się na takich atutach akumulatorów, jak praca w niskich temperaturach, obniżenie kosztów produkcji i bezpieczeństwo użytkowania. Żadna inna dostępna obecnie technologia produkcji baterii litowo-jonowych nie gwarantuje tak krótkiego czasu ładowania.

Enevate udziela licencji na swoją technologię HD-Energy® producentom akumulatorów i pojazdów elektrycznych na całym świecie, aby jak najszybciej zwiększyć produkcję i promować rozwiązania nowej generacji, które przyspieszą postęp w dziedzinie elektryfikacji samochodów.

O ENEVATE

Firma Enevate Corporation, mająca siedzibę główną w Kalifornii, w USA, opracowuje i licencjonuje zaawansowaną technologię akumulatorów litowo-jonowych. Przełamanie technologicznych barier w rozwoju ogniw zapowiada rewolucję w rozwoju samochodów elektrycznych (EV). Pionierskie prace Enevate nad ogniwami z krzemowymi anodami zaowocowały stworzeniem baterii HDEnergy®, charakteryzującej się wyjątkowo szybkim ładowaniem, niezwykle wysoką gęstością magazynowanej energii, doskonałą pracą w niskich temperaturach, niewielkimi kosztami produkcji i zdecydowanie większym bezpieczeństwem użytkowania w stosunku do konwencjonalnych ogniw litowojonowych z grafitowymi elektrodami.

Inwestorzy to: Mission Ventures, Draper Fisher Jurvetson, Tsing Capital, Infinite Potential Technologies, Presidio Ventures - Sumitomo Corporation, CEC Capital, Samsung, Lenovo, LG Chem i Sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi. Nazwa i logo Enevate, HD-Energy i eBoost są zastrzeżonymi znakami towarowymi Enevate Corporation.

Aby dowiedzieć się więcej na temat technologii akumulatorowej firmy Enevate lub uzyskać na nią licencję, odwiedź stronę www.enevate.com 

O RENAULT-NISSAN-MITSUBISHI

Grupa Renault, Nissan Motor Company i Mitsubishi Motors to największy na świecie sojusz motoryzacyjny. Jest to trwające najdłużej i najbardziej wydajne międzykulturowe partnerstwo w przemyśle samochodowym. W 2017 r. partnerzy sprzedali łącznie 10,6 miliona samochodów w prawie 200 krajach. Firmy należące do sojuszu koncentrują się na współpracy i maksymalizacji synergii w celu zwiększania swojej konkurencyjności. Współpracują one także z innymi grupami z branży motoryzacyjnej, takimi jak Daimler w Niemczech i Dongfeng w Chinach. Strategiczny sojusz jest branżowym liderem w dziedzinie pojazdów bezemisyjnych oraz rozwija najnowocześniejsze technologie, planując zaoferowanie autonomicznej jazdy, opcji łączności oraz innych usług w szerokiej gamie przystępnych cenowo modeli.

www.alliance-2022.com
www.mitsubishi-motors.com/en/newsrelease/
www.media.renault.com
www.nissan-newsroom.com