Outlander

Made in Japan

Innowacyjność

Kolejne globalne sukcesy i nagrody dla Mitsubishi Outlandera PHEV

W Aktualności , Bezpieczeństwo , Rozwiązania techniczne , Outlander , Outlander PHEV
Opublikowano 12 gru 2018

Chociaż ostatnich kilka tygodni to pasmo sukcesów modelu Eclipse Cross, powiększającego kolekcję zasłużonych nagród i tytułów, jego większy brat – Outlander PHEV również gromadzi trofea, m.in. od niemieckich czytelników magazynu OFF ROAD, którzy uznali go za model nr 1 roku 2018 w kategorii "Samochody o alternatywnym napędzie".


801,1 km zasięgu po drogach Szwajcarii
Były kapitan szwajcarskich linii lotniczych i mistrz oszczędnej jazdy, Felix Egolf, zdołał osiągnąć łączną odległość 801,1 km na jednym ładowaniu akumulatora i jednym tankowaniu zbiornika benzyny.


Całkowita podróż z Rothenburga (w kantonie Lucerny) do Samnaun, przez Salzburg (w Austrii), bardzo trudną - typową w Szwajcarii - drogą o różnicach wysokości sięgających kilku tysięcy metrów dała rewelacyjny uśredniony wynik: 5,47 l/100 km benzyny oraz 1,21 kWh energii elektrycznej na 100 km. Outlander pokonał ogółem 60% dystansu wyłącznie z wykorzystaniem energii elektrycznej.


Chociaż nie jest to typowa trasa dla codziennego, przeciętnego stylu jazdy, osiągnięcie to podkreśliło wysoki status technologiczny Outlandera PHEV, który model udowodnił także w nowym systemie oceny samochodów osobowych WLTP, utrzymując mierzony według nowych kryteriów poziom 46 g/km emisji CO2, podczas gdy większość konkurentów odpadła z europejskiego rynku.


Green SUV of the Year™ 2019 amerykańskiego magazynu Green Car Journal
Outlander PHEV otrzymał także najwyższe noty od kilku największych światowych producentów oryginalnego oprogramowania, biorących udział w targach AutoMobility podczas salonu Los Angeles Auto Show, gdzie został doceniony za podniesienie poprzeczki w zakresie ekologicznej efektywności, przy jednoczesnym utrzymaniu atrakcyjnej ceny.


„Dzisiejsi nabywcy SUV-ów coraz częściej chcą prowadzić oszczędniejszy i bardziej przyjazny dla środowiska samochód, nie rezygnując ze swojego stylu, wygody i przyjemności z jazdy, jakich oczekuje się od samochodu sportowego” - powiedział Ron Cogan, redaktor i wydawca pisma Green Car Journal i portalu GreenCarJournal.com.


„Mitsubishi Outlander PHEV w dużym stopniu spełnia te potrzeby dzięki nowatorskiemu hybrydowemu układowi napędowemu, oferującemu możliwość jazdy zupełnie bezemisyjnej, a także wyjątkową funkcjonalność SUV-a. To było powodem wyróżnienia go w kategorii Green SUV of the Year™ 2019.”


Konkurs Green Car Awards™ organizowany przez Green Car Journal to lider w docenianiu przyjaznych dla środowiska pojazdów i producentów, którzy w branży motoryzacyjnej robią najwięcej dla ochrony środowiska.


Najchętniej kupowana w Kanadzie hybryda ładowana z gniazdka

W Kanadzie po raz pierwszy hybrydowy pojazd typu plug-in przekroczył roczną sprzedaż 5 tys. egzemplarzy. Dokonał tego Mitsubishi Outlander PHEV, zapisując się sprzedażą 5 052 egzemplarzy między styczniem a listopadem 2018, jako najchętniej kupowana hybryda plug-in i najchętniej kupowany hybrydowy SUV w Kanadzie.

„Kanadyjczycy zdają sobie sprawę, że elektryczny Mitsubishi Outlander PHEV bardziej pomaga w przejściu przedstawicielom przemysłu na wyższe standardy. Najlepsze wyniki z miesiąca na miesiąc osiągnęliśmy w Québecu. Większość klientów, kupujących Outlandera PHEV, jeździło wcześniej SUV-ami i autami osobowymi zasilanymi gazem. Jako pierwszy hybrydowy SUV ładowany z gniazdka, oferowany w tak korzystnej cenie, Outlander PHEV, pomaga w rozwoju rynku samochodów elektrycznych. Jesteśmy z tego bardzo dumni” – powiedział Tony Laframboise, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motor Sales of Canada, Inc.

Od stycznia do listopada 2018 r. W Europie (obszar MME34) sprzedano 21 634 egzemplarzy Outlanderów PHEV – to wzrost o 22% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.


O Mitsubishi Motors Corporation
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, wykazaliśmy się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające granice nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, Mitsubishi Motors wprowadziło w roku 2017 nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive your Ambition” - połączenie osobistego zaangażowania i ekspansywnego nastawienia oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors angażuje się w działania inwestycyjne, w innowacyjne technologie, atrakcyjne projekty i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące pojazdy, znane z wyrazistego charakteru.