l200_img_08.jpg

Ekspert ds. SUV-ów

L200

ASX

Innowacyjność

światowa premiera

Liczne premiery Mitsubishi w Genewie

W o Mitsubishi , Aktualności , Targi motoryzacyjne , Modele koncepcyjne , ASX , L200
Opublikowano 21 lut 2019

- Pokaz samowystarczalnego energetycznie “Dendo DRIVE HOUSE”
- Światowa premiera koncepcyjnego modelu Engelberg Tourer
- Światowa premiera nowego Mitsubishi ASX
- Europejska premiera nowego Mitsubishi L200


Tokio, 21 lutego 2019 – „Drive Your Ambition” – to hasło przewodnie Mitsubishi Motors Corporation (MMC), które znajdzie odzwierciedlenie w ekspozycji firmy podczas salonu motoryzacyjnego 89. Genewa Motor Show*1, który odbędzie się pomiędzy 5 i 17 marca 2019 roku.

W czasie wystawy Mitsubishi zaprezentuje dwie światowe premiery: koncepcyjny SUV o nazwie MITSUBISHI ENGELBERG TOURER oraz nowe Mitsubishi ASX 2020 - najpopularniejszy kompaktowy SUV japońskiej marki. Z kolei pick-up nowy Mitsubishi L200 zostanie po raz pierwszy pokazany w Europie.

Ponadto MMC zaprezentuje samowystarczalny energetycznie system o nazwie "DENDO DRIVE HOUSE (DDH)", który jest jednym ze sposobów na spowolnienie zmian klimatycznych i odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie na energię. Energetyczny ekosystem pozwala jego użytkownikom wytwarzać, przechowywać i udostępniać energię elektryczną pomiędzy pojazdem i budynkiem. Pakiet o nazwie Dendo, który w języku japońskim oznacza "elektryczny", to system składający się z paneli słonecznych, dwukierunkowej ładowarki wykorzystującej technologię Vehicle-to-Home (V2H) oraz akumulatorów do przechowywania energii w budynkach i domach oraz pojazdach Mitsubishi z napędem PHEV.

*1. Zapraszamy na oficjalne dni prasowe 5-6 marca. Dni otwarte dla publiczności trwają od 7 marca do 17 marca. Więcej informacji na stronie: https://www.gims.swiss/

1. Nowości Mitsubishi Motors
Gama modeli Mitsubishi Motors to: MITSUBISHI ENGERBERG TOURER, Mitsubishi ASX 2020 (kompaktowy SUV występujący w niektórych krajach pod nazwami RVR lub Outlander Sport) oraz europejska wersja Mitsubishi L200 2020.

* Pick-up L200 - wersja europejska
Zgodnie z filozofią „Engineered Beyond Tough”, która zrodziła kolejne generacje pickupów Mitsubishi, nowy model L200 przygotowano według koncepcji Ultimate Sport Utility Truck. Główne wyróżniki modelu to nowa, pełna energii stylistyka przedniej części nadwozia w duchu koncepcji MMC DYNAMIC SHIELD; system napędu 4WD zapewniający lepsze zdolności terenowe i wykorzystanie zaawansowanych technologii bezpieczeństwa aktywnego. Mitsubishi L200 słynie z wytrzymałości i niezawodności – cech szczególnie cenionych przez przedsiębiorców. Nowy model oferuje również znaczące ulepszenia w zakresie komfortu i własności jezdnych, tak istotnych dla prywatnych użytkowników.

Jednostka napędowa nowego to Mitsubishi L200 to nowoczesny turbodiesel o pojemności 2.2-litra, współpracujący z 6-biegową automatyczną lub manualną przekładnią, zapewniający dynamiczne przyspieszenie i cichszą pracę całego układu napędowego. Silnik wykorzystuje wodny roztwór dodatku SCR AdBlue® *2 w procesie redukcji emisji tlenków azotu (NOx) z układu wydechowego i spełnia normy EURO 6d-TEMP.

*2…Zastrzeżony znak towarowy Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Samochodowego (VDA)

2. Ekspozycja
(1) DENDO DRIVE HOUSE (DDH)

MMC zaprezentuje na specjalnie wybudowanym stoisku samowystarczalny system energetyczny „DENDO DRIVE HOUSE (DDH)". Ekspozycja w przejrzysty sposób pokazuje jak można obniżyć rachunki za energię elektryczną i wydatki na paliwo oraz jak stworzyć system awaryjnego zasilania i zrównoważony system wykorzystania energii. 

Oto film, który ilustruje działanie systemu DENDO DRIVE HOUSE: https://press.mitsubishi.pl/wideo/kategoria/14682

Pokaz systemów i usług łączności
Na kolejnym stanowisku ekspozycyjnym MMC zaprezentuje system Mitsubishi Connect. Zwiedzający będą mogli zobaczyć, jak stacja multimedialna SDA (Smartphone-link Display Audio) może świadczyć usługi związane z bezpieczeństwem, rozrywką i funkcjami obsługi pojazdu, wykorzystując łączność za pomocą smartfona lub interfejsów innych urządzeń mobilnych.

3. Gama modeli MMC prezentowanych podczas Geneva Motor Show
Model Dzień prezentacji Uwagi Dni prasowe Dni dla publiczności MITSUBISHI ENGELBERG
TOURER 1 1 Premiera światowa, model koncepcyjny,model wystawowy ASX 1 1 Premiera światowa (model 2020), model na rynek europejski, model wystawowy (RVR/Outlander Sport w niektórych krajach) L200 1 1 Premiera europejska (model 2020), model na rynek europejski, model wystawowy (Triton poza Europą) Outlander PHEV 2 2 Eclipse Cross 1 1 Outlander 1 Space Star 1 Mirage poza Europą i-MiEV 1 Specjalna wersja na Geneva International Motor Show 2019 Razem 6 9
Ekspozycje i pokazy DENDO DRIVE HOUSE Technologie łączności Outlander PHEV – przekrój samochodu
Nowoczesne technologie – ekspozycja Outlander PHEV – przekrój podwozia

Firma MMC przygotowała specjalną stronę internetową pod poniższym adresem URL, na której znajdują się informacje nt. obecności Mitsubishi w Geneva International Motor Show 2019.

http://www.mitsubishi-motors.com/en/innovation/motorshow/2019/gms2019/

*Informacje prasowe i zdjęcia można pobrać z poniższych adresów.

[Mitsubishi Motors Library]
https://library.mitsubishi-motors.com/contents/login.do
[Specjalna strona prasowa dotycząca Geneva Motor Show 2019]
https://library.mitsubishi-motors.com/gms2019/

 


  • Kinga Ossowska
  • PR/Communications Manager&Storyteller
  • kinga.ossowska@astara.com
  • ASTARA Poland Sp. z o.o.
  • 02-677 Warszawa
  • ul. Cybernetyki 10

NEWSLETTER DLA MEDIÓW

Najszybszy sposób by być na bieżąco. Dzięki subskrypcji otrzymasz nasze wiadomości prasowe prosto na swoją skrzynkę e-mail.

Zapisz się