L200

Poznań Motor Show

ASX

Ambasador Mitsubishi

Bartłomiej Topa

Nowe Mitsubishi ASX i L200 przedpremierowo w Poznaniu!

W o Mitsubishi , Aktualności , Bezpieczeństwo , Rozwiązania techniczne , Targi motoryzacyjne , Outlander , ASX , L200
Opublikowano 29 mar 2019

Polscy miłośnicy motoryzacji mają niepowtarzalną okazję, by obejrzeć dwa nowe modele Mitsubishi – SUV o nazwie ASX i pickup L200, które świętowały swoje premiery podczas zakończonego niedawno salonu Geneva Motor Show. Na pół roku przed rynkowymi debiutami dwa nowe pojazdy są ozdobą stoiska Mitsubishi na wystawie Poznań Motor Show, która potrwa do najbliższej niedzieli, 31 marca. Uroczystość przedpremierową zaszczycił swą obecnością wybitny aktor i ambasador modelu Mitsubishi Outlander Bartłomiej Topa. Atrakcją stoiska był także pokaz artysty Pawła Swanskiego.

Oto zdjęcia z Poznania do publikacji: https://press.mitsubishi.pl/zdjecia/kategoria/23225

Oto film z Poznania do publikacji: https://press.mitsubishi.pl/wideo/kategoria/14682

Nowe Mitsubishi ASX i L200 – polskie przedpremiery prosto z Genewy
Polski oddział Mitsubishi Motors przygotował wyjątkowe atrakcje dla wielbicieli motoryzacji a w szczególności szerokiego grona miłośników tej japońskiej marki. Podczas rozpoczynającej się właśnie wystawy motoryzacyjnej Poznań Motor Show, polscy klienci mogli zapoznać się z bliska z dwoma nowościami – najpopularniejszym modelem spod znaku Trzech Diamentów, czyli kompaktowym SUV-em Mitsubishi ASX oraz najnowszym wcieleniem słynnego pickupa Mitsubishi L200. Obydwa pojazdy przybywają do Polski prosto z zakończonego 10 dni temu Salonu Genewskiego, gdzie Mitsubishi ASX świętował swą światową premierę a Mitsubishi L200 europejski debiut. Obydwa modele zadebiutują w polskich salonach sprzedaży już tej jesieni.

ASX - bestseller Mitsubishi
Mitsubishi ASX – kompaktowej wielkości SUV japońskiej produkcji, to najpopularniejszy model spod znaku Trzech Diamentów w Polsce – na naszych drogach jeździ blisko 20 000 takich pojazdów. Nowe Mitsubishi ASX 2020, wyróżnia się całkowicie nowym, niezwykle wyrazistym projektem nadwozia. Masywny zderzak obejmuje cały centralny przedni pas z obu stron, a kwadratowe poziome i pionowe elementy grilla oraz osłona pod zderzakiem podkreślają moc, solidność i wytrzymałość. Dzięki nowej stylizacji, maska pojazdu jest bardziej pochylona, co poprawia widoczność z przodu. Stylizację typową dla samochodów Mitsubishi podkreślają też charakterystyczne reflektory LED, z kierunkowskazami i światłami przeciwmgielnymi umieszczonymi przy krawędzi zderzaka. W tylnej części nadwozia Mitsubishi ASX umieszczono zestaw lamp LED, który rozciąga się na całej szerokości samochodu i wraz z nowym zderzakiem podkreśla jego muskularną sylwetkę.

We wnętrzu Mitsubishi ASX uwagę zwraca nowy system multimedialny z 8-calowym wyświetlaczem dotykowym. System łączności smartfona z systemem audio o nazwie SDA pozwala kierowcy na bezpieczną obserwację wyświetlanych informacji i danych niemal bez odrywania wzroku od sytuacji na drodze. Kierowca może dzięki komendom głosowym lub przy użyciu ekranu dotykowego obsługiwać nawigację, która uwzględnia aktualne warunki ruchu drogowego oraz odbierać i wykonywać połączenia telefoniczne, sprawdzać wiadomości tekstowe, czy słuchać muzyki.

Mitsubishi ASX będzie napędzane nowym, benzynowym silnikiem z systemem zmiennych faz rozrządu o pojemności 2.0 litra, który współpracuje z automatyczną przekładnią CVT ze sportowym trybem pracy i 6 przełożeniami oraz z 5-biegową skrzynią manualną. Mitsubishi ASX 2020 będzie oferowane z napędem na jedną lub dwie osie.  

Oto zdjęcia nowego Mitsubishi ASX do publikacji: https://press.mitsubishi.pl/zdjecia/kategoria/22995

Oto film przedstawiający nowe Mitsubishi ASX  do publikacji: https://press.mitsubishi.pl/wideo/kategoria/13813


Najnowsze Mitsubishi L200
Zaprojektowane zgodnie z filozofią „Engineered Beyond Tough” i słynące z wytrzymałości i niezawodności nowe Mitsubishi L200 przykuwa wzrok muskularną stylistyką nadwozia. System napędu 4WD  najnowszej generacji gwarantuje lepsze zdolności terenowe, także dzięki nowej funkcji Off-Road, pozwalającej na wybór jednego z 4 trybów pracy układu: Gravel (szuter), Mud/Snow (błoto/śnieg), Sand (piasek) i Rock (kamienie). Mitsubishi L200 wyróżnia także spośród konkurencji możliwość korzystania z napędu 4x4 przy dowolnej prędkości jazdy i na dowolnym rodzaju nawierzchni. Znacząco poprawiono komfort i własności jezdne a na liście wyposażenia tego pojazdu znalazło się kilkanaście zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.  

Do napędu nowego Mitsubishi L200 posłuży nowoczesny turbodiesel o pojemności 2.2-litra, współpracujący z 6-biegową automatyczną lub manualną przekładnią, oferujący znakomite osiągi i zapewniający cichszą pracę układu napędowego. Silnik wykorzystuje wodny roztwór dodatku SCR AdBlue® *2 w procesie redukcji emisji tlenków azotu (NOx) z układu wydechowego i spełnia normy EURO 6d-TEMP. 


W Poznaniu prezentowana jest specjalna wersja nowego Mitsubishi L200 o nazwie Rescue Vehicle (pojazd dla służb ratunkowych), przygotowana z myślą o wystawie Geneva Motor Show 2019.

Oto zdjęcia nowego Mitsubishi L200 Rescue Vehicle do publikacji:  https://press.mitsubishi.pl/zdjecia/kategoria/23065

Oto zdjęcia nowego Mitsubishi L200 do publikacji:  https://press.mitsubishi.pl/zdjecia/kategoria/23206

Oto film przedstawiający nowe Mitsubishi L200 po publikacji: https://press.mitsubishi.pl/wideo/kategoria/13833


Gość specjalny Mitsubishi - Bartłomiej Topa
W przedpremierowym pokazie Mitsubishi ASX i L200 w Poznaniu wziął także udział nowy ambasador marki Mitsubishi w Polsce – znany aktor Bartłomiej Topa. Artysta od niedawna pełni rolę ambasadora modelu Mitsubishi Outlander. „Cieszę się z niedawno rozpoczętej współpracy z Mitsubishi i perspektywy kreatywnych projektów, które wspólnie planujemy. Coraz lepiej poznaję tę oryginalną markę, słynącą z produkcji aut 4x4, innowacyjności i sportowych sukcesów w rajdzie Dakar. Muszę przyznać, że Outlander, którym jeżdżę dopiero chwilę, zrobił na mnie bardzo dobre, pierwsze wrażenie - jest niezwykle komfortowy, szczególnie podczas długich podróży, świetnie się prowadzi a korzystanie z systemu komunikacji i nawigacji poprzez telefon jest bardzo łatwe.” – powiedział Bartłomiej Topa.

Oto zdjęcia Bartłomieja Topa z Mitsubishi Outlanderem do publikacji:  https://press.mitsubishi.pl/zdjecia/kategoria/23157

Ciekawą częścią ekspozycji Mitsubishi jest modeli Outlander 2019 z grafiką stworzoną przez Pawła Swanskiego (https://www.facebook.com/PawelSwanski/). Artysta podczas pierwszego dnia wystawy, na żywo nanosił na karoserię auta swoje impresje na temat hasła przewodniego Mitsubishi Motors „Drive Your Ambition”).

O MITSUBISHI MOTORS
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagę na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, marka wykazała się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające standardy nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, firma Mitsubishi Motors wprowadziła w 2017 roku nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive Your Ambition” - połączenie osobistego zaangażowania z chęcią odkrywania i rozwoju oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors intensywnie inwestuje w innowacyjne technologie, atrakcyjny design i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące pojazdy, znane z wyrazistego charakteru.