rozwiązania techniczne

Bezpieczeństwo 4x4

innowacyjność

Mitsubishi Motors tworzy Centrum Innowacji w Tokio

W o Mitsubishi , Aktualności , Bezpieczeństwo , Rozwiązania techniczne
Opublikowano 09 kwi 2019

Mitsubishi Motors ogłosiło plany utworzenia w Tokio nowego Centrum Innowacji, którego zadaniem będzie rozwój zaawansowanego oprogramowania dla pojazdów nowej generacji. Centrum, które zostanie otwarte w roku fiskalnym 2019, będzie działać jako biuro satelitarne ośrodka badawczo-rozwojowego firmy przy fabryce Okazaki w Japonii.

Dzięki nowemu Centrum Innowacji i Rozwoju Oprogramowania, Mitsubishi Motors będzie mogło sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na pojazdy z zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa, modele elektryczne i systemy niskiej emisji. Firma zamierza również rozwijać technologie nowej generacji, takie, jak systemy autonomii pojazdów i łączności. Ponadto Mitsubishi Motors będzie aktywnie wspomagać prace nad rozwojem innowacyjnego oprogramowania, aby dostarczać technologie, które są znakiem rozpoznawczym japońskiej marki – czyli połączenie zaawansowanych systemów elektrycznych z napędem na wszystkie koła, stosowane w pojazdach takich, jak Outlander PHEV.

Nowe Centrum Innowacji i Rozwoju Oprogramowania połączy najnowocześniejsze środowisko, konieczne do rozwoju oprogramowania z pracami nad nowymi technologiami, prowadzonymi przez Dział Badań i Rozwoju Mitsubishi. Wykorzystując korzystną lokalizację w Tokio, biuro będzie zatrudniać międzynarodowych ekspertów i rozwijać współpracę pomiędzy zatrudnionymi w MMC programistami i innymi organizacjami. Przyspieszy to rozwój innowacyjnego oprogramowania, wzmocni atuty techniczne pojazdów i spełni rosnące oczekiwania klientów Mitsubishi Motors.

Inwestując w rozwój nowych technologii Mitsubishi Motors wniesie pozytywny wkład w otoczenie biznesowe i szybkie zmiany społeczne wpływające na przemysł motoryzacyjny. Te działania i nakłady umożliwią firmie odkrywanie nowych możliwości w zakresie mobilności, identyfikowanie nowych potrzeb klientów i wykorzystanie tej wiedzy poprzez proces badań i rozwoju do produkcji nowych samochodów.

O nowym biurze
Nazwa: Mitsubishi Motors Software Innovation Center
Lokalizacja: : Minato Ward, Tokio
Działalność: Tworzenie innowacyjnego oprogramowania dla pojazdów nowej generacji

Wraz z uruchomieniem biura, Mitsubishi Motors rozpoczyna proces rekrutacji (od marca 2019 r.) Oferty pracy można znaleźć pod tym linkiem: https://progres01.jposting.net/pgmitsubishi_motors/u/job.phtml

O Mitsubishi Motors:
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2017 wyniosła 1 101 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,19 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.