nowe technologie

elektromobilność

Badania i rozwój Mitsubishi Motors

Innowacyjność

Sojusz inwestuje w Mobility House

W o Mitsubishi , Aktualności , Rozwiązania techniczne
Opublikowano 18 lip 2019

ALLIANCE VENTURES INWESTUJE W MOBILITY HOUSE I ZWIĘKSZA ZAANGAŻOWANIE W ELEKTROMOBILNOŚĆ


Alliance Ventures, strategiczny fundusz kapitałowy sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi, inwestuje w firmę technologiczną Mobility House. Jest to twórca platformy integrującej akumulatory samochodowe z systemem sieci energetycznych, dzięki zastosowaniu inteligentnych rozwiązań w zakresie ładowania i magazynowania energii.

Inwestycja ta jest kolejnym elementem programu inwestycyjnego Alliance Ventures, polegającego na rozwoju współpracy ze startupami, które dostarczają rozwiązań technologicznych najnowszej generacji dla branży motoryzacyjnej. Firma The Mobility House ma siedziby w Niemczech, w Szwajcarii i w Dolinie Krzemowej w Kalifornii.

„Celem Alliance Ventures jest zapewnianie członkom sojuszu dostępu do ekosystemu otwartych innowacji, który ma umożliwić zbudowanie mobilności jutra” - powiedział François Dossa, prezes Alliance Ventures i wiceprezes do spraw otwartych innowacji. „Mobility House posiada bogatą wiedzę w zakresie e-mobilności i transformacji energetycznej, która przyczyni się do zaangażowania Sojuszu w budowę pojazdów i realizacji naszej wizji: kształtowania elektromobilności jutra”.

Firmy członkowskie Sojuszu i Mobility House zrealizowały wspólnie już kilka projektów. Na przykład, dzięki współpracy z Mobility House, Nissan LEAF był pierwszym samochodem elektrycznym, który został wykorzystany w projekcie Vehicle-to-Grid (V2G) w aglomeracji Hagen, w Niemczech. Z kolei, współpracując z Grupą Renault, Mobility House wprowadzi na rynek największy europejski system magazynowania energii, wykorzystujący akumulatory samochodów elektrycznych. Ten inteligentny ekosystem energetyczny przyczyni się do przekształcenia portugalskiej wyspy Porto Santo, leżącej w pobliżu Madery w pierwszą „inteligentną energetycznie wyspę” na świecie.

„Alliance Ventures jest doskonałym partnerem strategicznym i inwestorem dla Mobility House” - powiedział Thomas Raffeiner, założyciel i dyrektor generalny Mobility House. „Nasza wcześniejsza współpraca dowiodła, że nasze wizje i zakres umiejętności są zbieżne w kwestii realizacji wspólnych celów. Cieszymy się z możliwości wspólnej realizacji kolejnych projektów i wizji, które służą wspólnemu celowi: wspieraniu rozwoju systemu zrównoważonej energetyki."

Poza inwestycją w Mobility House, sojusz Alliance Ventures zrealizował już 11 projektów inwestycyjnych w startupy w Ameryce Północnej, Europie i Chinach.

Informacje finansowe dotyczące inwestycji w Mobility House nie będą podane do publicznej wiadomości.

O Mobility House

Celem spółki Mobility House jest kształtowanie przyszłości zeroemisyjnej w sektorze energetycznym i elektro-mobilności. W tym celu tworzymy technologiczne platformy współpracy pomiędzy branżą energetyczną i motoryzacyjną. Nasze inteligentne rozwiązania w zakresie ładowania i magazynowania energii pozwalają na wykorzystanie akumulatorów samochodowych jako części sieci energetycznej jutra. W ten sposób działamy na rzecz rozwoju odnawialnych źródeł energii, stabilizacji sieci energetycznych i obniżenia kosztów operacyjnych systemów elektromobilności. Spółka Mobility House została założona w 2009 roku i zatrudnia około stu osób w biurach w Monachium, Zurychu i w Sunnyvale w Kalifornii. Obsługujemy klientów w 10 krajach na świecie. Klientami spółki są czołowi producenci samochodów, operatorzy flot, jak również firmy instalacyjne, dostawcy energii elektrycznej oraz prywatni użytkownicy samochodów elektrycznych. Więcej informacji na stronie WWW.mobilityhouse.com

O Renault-Nissan-Mitsubishi:

Grupa Renault, Nissan Motor Company i Mitsubishi Motors to największy na świecie sojusz motoryzacyjny. Najdłuższa i najbardziej produktywna w branży motoryzacyjnej, międzykulturowa współpraca. Razem, partnerzy sprzedali w 2017 roku ponad 10,6 miliona pojazdów w blisko 200 krajach. Firmy należące do sojuszu koncentrują się na współpracy i maksymalizacji synergii w celu zwiększania swojej konkurencyjności. Prowadzą strategiczną współpracę z innymi grupami motoryzacyjnymi, w tym niemieckim Daimlerem i chińskim Dongfeng. Strategiczny sojusz jest liderem w branży pojazdów bezemisyjnych rozwijającym najnowsze zaawansowane technologie - z planami oferowania autonomicznej jazdy i funkcji łączności w szerokiej gamie przystępnych cenowo pojazdów.

www.alliance-2022.com https://www.alliance-2022.com/ventures/ www.media.renault.com 

www.media.renault.com   
www.nissan-newsroom.com   
http://www.mitsubishi-motors.com/en/newsrelease/  
http://www.DiDichuxing.com/en/   

O ALLIANCE VENTURES

Alliance Ventures, jest korporacyjnym funduszem venture capital, należącym do sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi, największej na świecie grupy motoryzacyjnej. Fundusz, założony w 2018 r. ma oddziały w Amsterdamie, Dolinie Krzemowej, Paryżu, Jokohamie, Pekinie oraz Tel Awiwie i planuje zainwestować do 1 mld dolarów w ciągu pierwszych pięciu lat działalności w rozwój innowacji. Alliance Ventures stawia na innowacje zarówno technologiczne, jak i modelu biznesowego w takich dziedzinach jak nowe formy mobilności, jazda autonomiczna, inteligentne usługi, samochody elektryczne i energia oraz przedsiębiorstwo 2.0. Fundusz, korystający ze specjalistycznej wiedzy i możliwości biznesowych największego na świecie sojuszu motoryzacyjnego, dokonuje strategicznych inwestycji na wszystkich etapach rozwoju startupów i pełni rolę inkubatora przedsiębiorczości w branży motoryzacyjnej, przyczyniając się do wdrażania najnowocześniejszych technologii nowej generacji.
www.alliance-2022.com/ventures/