nowe technologie

Outlander

Made in Japan

Innowacyjność Mitsubishi Motors

Zielona oaza Mitsubishi Motors w tokijskiej dzielnicy Ginza

W o Mitsubishi , Aktualności , Rozwiązania techniczne , Outlander PHEV
Opublikowano 22 lip 2019

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła, że ??otworzy nowe centrum marki MI-Garden GINZA (wymawiane jako „My Garden”), by zaprezentować połączenie inspirującego wzornictwa, sprawdzonej inżynierii i pionierskich technologii, które reprezentuje marka Mitsubishi Motors i które zawierają się w jej przesłaniu „Kieruj się ambicją” („Drive your Ambition”).

MI-Garden GINZA, zlokalizowana w metropolitalnym Tokio, zapewni odwiedzającym przestrzeń potrzebną do zapoznania się z pojazdami i technologiami Mitsubishi Motors, które są ucieleśnieniem przesłania marki. Ekspozycja ma za zadanie pokazać zwiedzającym w jaki sposób pojazdy mogą się stać częścią ich życia. Litera „M” w nazwie centrum oznacza Mitsubishi, natomiast „I” symbolizuje inteligencję, pomysłowość, inspirację i interaktywność. Nazwa MI-Garden GINZA określa miejsce, które oferuje inspirację, nowe pomysły i pomaga wszystkim odwiedzającym poszerzać spektrum swoich możliwości w kontakcie z pojazdami, będącymi dziełem ekspertów.

Podczas tygodni otwartych, w centrum wystawowym pojawi się elektryczny SUV MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT, który pozwoli gościom wyobrazić sobie przyszłość samochodów elektrycznych o wysokich osiągach. Będą oni również mieli okazję spędzić czas na świeżym powietrzu, zasilając akcesoria kempingowe bezpośrednio z Outlandera PHEV i poznając przy okazji możliwości, jakie daje życie oparte na zrównoważonej energii, wykorzystującej system energetyczny Pojazd -Dom - czyli stworzony przez MMC, nowy Dendo Drive House*1.

Aby zapewnić relaksujący i zrównoważony styl życia, 100 procent energii zużywanej w MI-Garden GINZA będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych. MI-Garden GINZA parzy dzięki temu kawę z popularnej nowozelandzkiej palarni Allpress Espresso *2, oferowaną w menu produktów spożywczych, przygotowywanych ze starannie dobranych składników.

MI-Garden GINZA, która ma ambicję stać się nowym symbolem Ginzy, będzie również gospodarzem wielu wydarzeń w zachęcającym do odwiedzin zielonym ogrodzie, który jest rzadkością w mocno zurbanizowanym obszarze, dzięki czemu centrum będzie źródłem radości i miejscem relaksu dla lokalnej społeczności.

 * 1… Mitsubishi Dendo Drive House to pakiet zaprojektowanych dla gospodarstw domowych systemów, składający się z pojazdów elektrycznych i ładowarek, umożliwiających zasilanie pojazd-dom (V2H, czyli vehicle-to-home), paneli słonecznych i akumulatorów do użytku domowego, sprzedawanych jako kompleksowa usługa, obejmująca wszystko - od sprzedaży i instalacji, po konserwację i obsługę posprzedażną. Mitsubishi Dendo Drive House umożliwia wykorzystanie energii generowanej przez dom do ładowania samochodów, jak również dostarczanie energii z samochodów z powrotem do gospodarstw domowych. Oferuje klientom szereg korzyści, jak obniżenie rachunków za energię elektryczną i udogodnienia w postaci zasilania awaryjnego w nagłych przypadkach.

* 2… Allpress Espresso to palarnia kawy, pochodząca z Auckland w Nowej Zelandii. Ich pierwsza japońska lokacja znajdowała się w Kiyosumi-Shirakawa w Tokio i została otwarta w 2013 roku. https://jp.allpressespresso.com/

INFORMACJE
Nazwa: MI-Garden GINZA
Adres: 2-6-3 Ginza, Chuo Ward, Tokio
Okres otwarcia: 12 września 2019 – sierpień 2022

O Mitsubishi Motors
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2017 wyniosła 1 101 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,19 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.