Nagroda

INNOWACYJNE MITSUBISHI

rozwiązania techniczne mitsubishi

Tytuł Samochodu Roku 2020 dla Mitsubishi

W o Mitsubishi , Aktualności , Rozwiązania techniczne
Opublikowano 18 lis 2019

Firma MITSUBISHI MOTORS CORPORATION ogłosiła, że dwa modele segmentu kei cars: eK X (wymawiany eK cross) & eK Wagon Kei otrzymały tytuł "RJC Car of the Year 2020", przyznany przez stowarzyszenie japońskich dziennikarzy motoryzacyjnych „Researchers' & Journalists' Conference of Japan” (RJC). Zwycięzcę ogłoszono podczas finałowej konferencji, po głosowaniu, które odbyło się 12 listopada.

RJC wysoko oceniła komfort wnętrza pojazdu, ładowność, a także właściwości jezdne i walory ekologiczne, które podniosły się dzięki nowo opracowanej platformie i zespołowi napędowemu. Ponadto doceniono, że eK X i eK Wagon mają wpływ na obniżenie stresu kierowców, dzięki pakietowi MI-PILOT * 1 - zaawansowanych systemów bezpieczeństwa MMC, które rozszerzają możliwości modeli segmentu Kei.

Po Mitsubishi Eclipse Cross, który był Samochodem Roku RJC 2019, MMC po raz trzeci zdobywa tę nagrodę - pierwszym laureatem był samochód Kei Car w 2007 roku.

*1 Pakiet Mitsubishi Intelligent-PILOT

Samochód Roku 29. edycji konkursu został wybrany przez członków RJC spośród modeli japońskich, wprowadzonych na rynek krajowy w okresie od 1 listopada 2018 r. do 31 października 2019 r. Komitet jurorów wybrał 1 listopada finalistów – «6 best models». W dniu 12 listopada odbyło się głosowanie finałowe, wyłaniające zwycięzców tegorocznego RJC Car of the Year.

O MITSUBISHI MOTORS
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2017 wyniosła 1 101 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,19 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.