Nagroda dla Mitsubishi

Made in Japan

Innowacyjność Mitsubishi Motors

Mitsubishi z tytułem Japoński Samochód Roku COTY 2019-2020

W o Mitsubishi , Aktualności
Opublikowano 18 gru 2019

Firma MITSUBISHI MOTORS CORPORATION ogłosiła, że dwa modele segmentu kei cars: eK X (wymawiany eK cross) i eK Wagon otrzymały tytuł Japońskiego Samochodu Roku 2019-2020 w kategorii Mała Mobilność. Koncern Mitsubishi Motors wygrał w tej kategorii po raz pierwszy.

Po raz pierwszy od sześciu lat firma MMC zdobyła nagrodę Samochodu Roku w Japonii od czasu Mitsubishi Outlandera PHEV – elektrycznej hybrydy, która w tym konkursie otrzymała nagrodę w kategorii Innowacja 2013-2014.

O konkursie Car of the Year (COTY) Japonia 2019-2020
Laureatów 40. edycji konkursu Car of the Year Japan wybierano spośród modeli japońskich, wprowadzonych na rynek krajowy w okresie od 1 listopada 2018 r. do 31 października 2019 r. 7 listopada wybrano dziesiątkę finalistów, a po próbach testowych, 26 listopada jurorzy COTY oddali głosy w każdej z kategorii. Zwycięzców ogłoszono 6 grudnia. Oprócz kategorii głównej Samochód Roku, wybierano Importowany Samochód Roku, Innowacyjność (samochód korzystający z innowacyjnych technologii, takich jak przyjazność dla środowiska i bezpieczeństwo), w kategorii Emocje (samochód budzący emocje doskonałą stylistyką i oferujący najlepsze wrażenia z jazdy), przyznano także nagrodę w kategorii Small Mobility - Mała Mobilność (samochód segmentu Kei, w tym ultrakompaktowy pojazd przyszłości).


O MITSUBISHI MOTORS
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagę na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, marka wykazała się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające standardy nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, firma Mitsubishi Motors wprowadziła w 2017 roku nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive Your Ambition” - połączenie osobistego zaangażowania z chęcią odkrywania i rozwoju oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors intensywnie inwestuje w innowacyjne technologie, atrakcyjny design i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące pojazdy, znane z wyrazistego charakteru.