Adam Męciński nowym dyrektorem generalnym polskiego oddziału Mitsubishi Motors

W o Mitsubishi
Opublikowano 03 lut 2020

Polski dystrybutor Mitsubishi Motors, firma MMC Car Poland Sp. z o.o. ma nowego dyrektora generalnego (CEO) – na to stanowisko awansował Adam Męciński - dotychczasowy dyrektor działu sprzedaży.


Adam Męciński urodził się w 1980 roku w Warszawie. W 2005 roku ukończył studia na Wydziale Marketingu i Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego. 17-letnią karierę zawodową, podczas której awansował aż 5-krotnie, rozpoczął już w 2003 roku dołączając do grona pracowników MMC Car Poland. Zaczynał jako asystent ds. logistyki w dziale sprzedaży, już po roku awansując na specjalistę ds. sprzedaży i logistyki, w kolejnym roku otrzymując promocję na stanowisko doradcy sieci dilerskiej a następnie menadżera ds. sprzedaży. W latach 2006-2015 piastował stanowisko dyrektora sprzedaży i marketingu a od 2015 roku zarządzał pionem sprzedaży, który składa się z 5 działów: sprzedaży, produktu, logistyki, rozwoju sieci dilerskiej i szkoleń. 1 lutego bieżącego roku Adam Męciński objął stanowisko dyrektora generalnego MMC Car Poland. Nowy CEO MMC Car Poland jest żonaty i ma dwoje dzieci.


Rynek motoryzacyjny stoi właśnie w obliczu prawdziwej rewolucji, będącej odpowiedzią Unii Europejskiej na potrzebę zahamowania niepokojących zmian klimatycznych. Cieszę się, że firma Mitsubishi Motors – pionier elektromobilności, który po 50 latach doświadczeń stworzył pierwsze masowo produkowane auto elektryczne a następnie najpopularniejszego SUV-a PHEV (model Mitsubishi Outlander PHEV) na świecie i w Europie - jak żaden inny producent - jest w pełni przygotowana na te zmiany. Realizację naszych ambitnych planów ułatwią nadchodzące niebawem premiery innowacyjnych i przyjaznych środowisku modeli spod znaku Trzech Diamentów. Wierzę, że z pomocą naszego doświadczonego i wysoko wykwalifikowanego zespołu przekonamy do zaawansowanych technicznie samochodów Mitsubishi coraz większą grupę polskich klientów.” - powiedział Adam Męciński po objęciu stanowiska dyrektora generalnego polskiej filii Mitsubishi Motors.


Bardzo dziękuję całemu polskiemu zespołowi, którym miałem zaszczyt zarządzać przez ostatnie 6 lat. Dziękuję za kreatywność, profesjonalizm oraz wielkie zaangażowanie i wiem, że przekazuję stanowisko w ręce najlepszego i doświadczonego menadżera.” – podkreślił odchodzący prezes Yasuyuki Oyama. Pan Oyama przekaże swe obowiązki nowemu CEO - Adamowi Męcińskiemu pozostając na stanowisku prezesa zarządu MMC Car Poland do końca marca 2020 roku, kiedy planuje wyjazd z Polski.


O MITSUBISHI MOTORS
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagę na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, marka wykazała się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające standardy nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, firma Mitsubishi Motors wprowadziła w 2017 roku nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive Your Ambition” - połączenie osobistego zaangażowania z chęcią odkrywania i rozwoju oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors intensywnie inwestuje w innowacyjne technologie, atrakcyjny design i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące pojazdy, znane z wyrazistego charakteru.