NOWE MITSUBISHI OUTLANDER PHEV 2020 DRUGIE W RANKINGU WARTOŚCI REZYDUALNEJ I SPRZEDAŻY AUT PHEV W POLSCE

W o Mitsubishi , Aktualności , Rozwiązania techniczne , Outlander PHEV
Opublikowano 30 cze 2020

Zaledwie 2 miesiące po rynkowym debiucie w Polsce, najnowszy model Mitsubishi Outlander PHEV 2020 wspiął się na drugie miejsce w rankingu wartości rezydualnych sporządzanym przez specjalistów z firmy Eurotax.  Jest także drugim najczęściej kupowanym modelem PHEV w naszym kraju. Taki rezultat był możliwy dzięki zaufaniu do marki Mitsubishi, będącej pionierem technologii PHEV I bardzo dobrej opinii klientów na temat tego modelu.

 

Wysoka  wartość rezydualna, aż 8 lat gwarancji,  niski koszt eksploatacji

Specjaliści z Eurotax, którzy przygotowują prognozy wartości rezydualnych samochodów dostępnych na polskim rynku, sporządzili ranking takich wartości dla modeli z napędem PHEV. Mitsubishi Outlander PHEV 2020 - najpopularniejszy na świecie I w Europie samochód SUV z elektrycznym napędem hybrydowym z zasilaniem z gniazdka (plug-in), który zadebiutował w Polsce w kwietniu tego roku znalazł się na drugim miejscu tego zestawienia, wyprzedzając takie modele, jak Volvo XC90, Skoda Superb, Peugeot 3008 czy BMW 3. Analiza, w której uwzględniono 10 modeli, zakłada przebieg 40 000 km w ciągu 24 miesięcy. Na tak wysoką ocenę modelu Outlander PHEV 2020 z pewnością miały wpływ znakomite warunki aż 8-letniej gwarancji na baterię trakcyjną i niski koszt eksploatacji. Koszt ładowania do pełnej pojemności całkowicie rozładowanego akumulatora wynosi około 6 złotych. Całkowite koszty eksploatacji nowego Outlandera PHEV są dodatkowo obniżone za sprawą braku skrzyni biegów i mniejszym obciążeniom części mechanicznych (szczególnie silnika spalinowego), podczas, gdy części napędu elektrycznego oraz komponenty elektroniczne są niemal bezobsługowe. Zużycie paliwa jest znacznie niższe, niż w porównywalnym samochodzie z klasycznym układem napędowym. Zalety samochodu uzupełnia poszerzona gwarancja producenta. Na baterię trakcyjną MMC oferuje gwarancję aż na 8 lat do 160.000 km, jako dodatek do standardowej, 5-letniej gwarancji na wszystkie elementy, jaką Mitsubishi Motors udziela na swoje samochody wraz z 5-letnim, nielimitowanym przebiegiem Mitsubishi Assistance Package.

 

Drugi wśród aut PHEV w Polsce

Mitsubishi Outlander PHEV 2020 zanotował także w kwietniu i maju drugi najlepszy wynik sprzedaży wśród aut z napędem PHEV plasując się jedynie za Skodą Superb i przed modelami Kia Xceed, BMW X5, Ford Kuga, Peugeot 3008, BMW 3, Mini Countryman oraz Volvo XC90 i XC60.

 

O sukcesie nowego modelu Mitsubishi Outlander PHEV zdecydowały kluczowe dla klientów zalety: funkcjonalność SUV-a, dobrze wyciszone I wyposażone wnętrze, dynamika elektrycznego napędu na 4 koła oraz duży zasięg I łatwość ładowania baterii – także ze zwyklego gniazdka 230 V w połączeniu z rekordowo niską emisją CO2. Ważnym atutem Mitsubishi Outlandera PHEV jest także jego wszechstronność - pojazd może być napędzany wyłącznie silnikami elektrycznymi – np. w strefie bezemisyjnej natomiast napęd hybrydowy umożliwia dłuższą podróż. Nowy model Mitsubishi to jedyny pojazd PHEV w klasie SUV, który może być ładowany ze stacji szybkiego ładowania. Miesięczne raty przy zakupie Mitsubishi Outlandera PHEV 2020 startują już od 1 140 zł netto miesięcznie w przypadku leasingu operacyjnego Lease & Go skierowanego do przedsiębiorców oraz 1 996 zł brutto dla kredytu. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie https://www.mitsubishi.pl/samochody/outlander-phev.

 

Dokładne dane analizy Eurotax przedstawia poniższa tabela:

 

TOP10 sprzedaży modeli PHEV w Polsce w okresie IV-V 2020 (łącznie za dwa miesiące)*

 

Miejsce w rankingu sprzedaży

marka i model

sprzedaż IV-V 2020

RV (40 tyś km przebiegu i 24 miesiące)**

miejsce w rankingu RV

1

Skoda Superb

41

60%

4

2

MITSUBISHI Outlander

37

64%

2

3

Kia Xceed

37

brak danych

brak danych

4

BMW X5

31

67%

1

5

Ford Kuga

25

67%

1

6

PEUGEOT 3008

17

60%

4

7

BMW 3

17

58%

5

8

Mini Countryman

16

64%

2

9

VOLVO XC90

15

61%

3

10

VOLVO XC60

14

64%

2

* źródło IBRM Samar

** źródło Eurotax

 

O Mitsubishi Motors Corporation
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, wykazaliśmy się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające granice nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, Mitsubishi Motors wprowadziło w roku 2017 nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive your Ambition” - połączenie osobistego zaangażowania i ekspansywnego nastawienia oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors angażuje się w działania inwestycyjne, w innowacyjne technologie, atrakcyjne projekty i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące i znane z wyrazistego charakteru pojazdy.