Niezawodne mitsubishi

6 milionów aut z fabryki mitsubishi

Już 6 milionów aut wyjechało z fabryki Mitsubishi Motors MMth

W o Mitsubishi , Aktualności , Space Star , Bezpieczeństwo , L200
Opublikowano 23 mar 2021

Mitsubishi Motors (Thailand) Co., Ltd. (MMTh), firma produkcyjna i handlowa z Tajlandii należąca do MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC), wyprodukowała łącznie sześć milionów pojazdów.


Spośród tych sześciu milionów egzemplarzy MMTh wyeksportowała aż 4,4 miliona samochodów do ponad 120 krajów. Szczęśliwy los wskazał jako sześciomilionowy pojazd, który opuścił linię produkcyjną MMTh, jednotonowego pickupa TRITON, który na rynku europejskim sprzedawany jest jako L200


Tajlandia jest dla nas ważnym węzłem komunikacyjnym, a dzięki wsparciu Królewskiego Rządu Tajlandii firma MMTh stała się naszą największą bazą eksportową w regionie ASEAN.” – powiedział Takao Kato, dyrektor generalny MMC. „MMTh produkuje popularne modele, takie, jak TRITON i MIRAGE, a pod koniec 2020 roku rozpoczęliśmy także produkcję OUTLANDERA PHEV, czyli elektrycznej hybrydy plug-in klasy premium, która oferuje wysokie osiągi, ale jednocześnie jest przyjazna dla środowiska. Ten model przyciąga uwagę użytkowników na całym świecie. Chcemy dostarczać naszym klientom nowe i dostosowane do ich potrzeb produkty.”


MMC rozpoczęła działalność w Tajlandii w 1961 roku i w tym roku obchodzi swoje 60-lecie. Pierwszy milion egzemplarzy wyprodukowano tam w 2003 roku. Kolejne kamienie milowe w działalności firmy to: dwa miliony sztuk w 2010 roku, trzy miliony w 2013 roku, cztery miliony w 2015 roku, aż w końcu pięć milionów w 2018 roku.


Firma MMTh będzie nadal wspierać rozwój MMC jako centrum produkcji i eksportu w niezwykle ważnym regionie ASEAN.


Informacje ogólne o MMTh


Data założenia: styczeń 1987


Siedziba główna: FYI Center Tower 1, 9th Floor, 2525 Rama IV Road, Klong Toei, Klong Toei, Bangkok 10110


Lokalizacja zakładu produkcyjnego: Laem Chabang Industrial Estate, 199 Mu 3, Tambol Tungsukhla, Amphur Siracha, Chonburi 20230


Przedstawiciel: Morikazu Chokki, prezes i dyrektor generalny


Kapitał: 7 mld batów tajskich


Pracownicy: Około 6 200 (stan na styczeń 2021 roku)


Zdolność produkcyjna: 424 000 sztuk


Produkowane modele:  


Zakład nr 1: PAJERO SPORT
Zakład nr 2: TRITON
Zakład nr 3: MIRAGE, ATTRAGE


O MITSUBISHI MOTORS
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagę na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, marka wykazała się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające standardy nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, firma Mitsubishi Motors wprowadziła w 2017 roku nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive Your Ambition” - połączenie osobistego zaangażowania z chęcią odkrywania i rozwoju oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors intensywnie inwestuje w innowacyjne technologie, atrakcyjny design i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące pojazdy, znane z wyrazistego charakteru.