nowy prezes mitsubishi motors europe

nowe otwarcie mitsubishi motors w europie

frank krol prezesem mme

Nowy prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe

W o Mitsubishi , Aktualności , Eclipse Cross PHEV , Outlander PHEV
Opublikowano 30 cze 2021

Frank Krol obejmie stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Mitsubishi Motors Europe (MME) mając perspektywę przejścia MME na nowy model biznesowy w regionie.

Frank Krol, z wykształcenia inżynier samochodowy, ma 46 lat, jest obywatelem Holandii i od ponad 20 lat pracuje dla Mitsubishi Motors. Swą karierę w firmie zaczynał w 1999 roku piastując różne stanowiska związane z zarządzaniem produktami i obsługą posprzedażną. W latach 2012-2015 był dyrektorem generalnym ds. sprzedaży w Mitsubishi Motor Sales Nederland a ostatnie 3 lata pełnił funkcję dyrektora sprzedaży w Mitsubishi Motors Europe.

Komentując swoją nominację, Frank Krol powiedział: „Jestem zaszczycony, że otrzymałem możliwość kierowania MME w momencie, kiedy przygotowujemy się do rozpoczęcia nowego, ekscytującego rozdziału Mitsubishi Motors w Europie. Znając z pierwszej ręki doskonałą reputację i sympatię do marki Mitsubishi Motors w całym biznesie w regionie, mamy solidne podstawy, na których możemy budować silną przyszłość Mitsubishi Motors w Europie, począwszy od właśnie wprowadzonego Eclipse Cross PHEV, aż po nowe modele które będą produkowane dla Mitsubishi przez Renault na platformach Aliansu”.

Eric Wepierre, obecny prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe (MME), podjął decyzję o odejściu z firmy z dniem 1 lipca 2021 roku. Eric Wepierre dołączył do MME w styczniu 2020 roku, aby wzmocnić i rozwinąć wiodącą pozycję Mitsubishi Motors w Europie w strategicznym obszarze zelektryfikowanych SUV-ów z liderem segmentu Outlanderem PHEV. Nadzwyczajne okoliczności roku 2020 przyniosły ze sobą poważny i nieoczekiwany nowy stopień odpowiedzialności, za przeprowadzenie MME - zarówno organizacji, jak i firmy - przez pandemię COVID-19, a także za rozpoczęcie regionalnego wdrażania globalnego planu średnioterminowego Mitsubishi Motors Corporation. W tym okresie firmie MME udało się zarówno utrzymać przodującą pozycję Outlandera PHEV w Europie segmencie SUV-ów PHEV*, ale również przygotować wprowadzenie na rynek europejski nowego, wyrazistego modelu Mitsubishi Eclipse Cross PHEV.

Komentując ostatnie osiemnaście miesięcy, Eric Wepierre powiedział: „Niespodziewane wydarzenia roku 2020 przyniosły wyzwanie, którego nie można było sobie wyobrazić zaledwie kilka miesięcy wcześniej – przeprowadzenie firmy, kadry i naszej działalności przez ten bezprecedensowy splot okoliczności. Jestem niezwykle dumny z tego, co cały zespół MME osiągnął w tych wyjątkowych warunkach i chciałbym wyrazić moje szczere uznanie dla kierownictwa oraz pracowników MME, a także oczywiście dla naszych partnerów i dystrybutorów.

John Signoriello - dyrektor wykonawczy MMC ds. globalnego marketingu i sprzedaży, komentując zmiany na stanowiskach kierowniczych w MME, powiedział: „Od początku ubiegłego roku Mitsubishi Motors Europe przebrnęło przez konsekwencje pandemii COVID-19, dokonując jednocześnie niezbędnych zmian strukturalnych, związanych z realizacją średniookresowego planu MMC. Chcielibyśmy podziękować Ericowi za jego wkład w prowadzenie firmy w tym trudnym okresie.

Signoriello kontynuował:„Frank Krol wnosi bogate doświadczenie, zdobyte na wielu kluczowych stanowiskach podczas 20 lat pracy w Mitsubishi Motors w Europie – w dziale sprzedaży i obsługi posprzedażnej, na poziomie centrali i dystrybutorów – ostatnio jako dyrektor sprzedaży MME i dyrektor zarządzający Mitsubishi Motors Sales Nederland. To doświadczenie będzie istotne w tak ważnym momencie dla Mitsubishi Motors w Europie, kiedy wchodzimy w kolejną fazę budowania nowego modelu biznesowego w regionie przy wsparciu Sojuszu”.

*Źródło: JATO Dynamics

Frank Krol – życiorys

- 2021: Prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe.
- 2018-2021: Dyrektor sprzedaży, Mitsubishi Motors Europe.
- 2015-2018: Dyrektor zarządzający, Mitsubishi Motor Sales Nederland
- 2012-2015: Dyrektor generalny ds. sprzedaży, Mitsubishi Motor Sales Nederland
- 2000-2012: Różne stanowiska związane z zarządzaniem produktami oraz obsługą posprzedażną.
- 1999: Dołącza do Mitsubishi Motors Europe.

O Mitsubishi Motors
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2018 wyniosła 1 244 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,51 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.