009

drugie miejsce dla mitsubishi w rankingu niemieckich dilerów

MITSUBISHI świetnie oceniane przez dilerów

Mitsubishi drugi rok z rzędu w czołówce rankingu satysfakcji dealerów

W o Mitsubishi , Aktualności , Space Star , Eclipse Cross PHEV , L200
Opublikowano 29 paź 2021

Niemiecki oddział Mitsubishi Motors po raz drugi z rzędu znalazł się wśród 2 koncernów motoryzacyjnych najlepiej ocenianych przez sieć dilerów.


Niemiecki projekt badawczy IfA MarkenMonitor od 22 lat monitoruje satysfakcję dealerów samochodów w kontekście ich współpracy z regionalnymi przedstawicielstwami koncernów, producentami lub importerami, dostarczając informacji o relacjach sieci sprzedaży z centralami na terenie Niemiec.  W tym roku IfA przeprowadziło ankietę wśród około 1000 dealerów markowych samochodów na temat współpracy z producentem lub importerem. Pomiar satysfakcji uwzględnia 38 indywidualnych kryteriów w pięciu obszarach relacji: produkt i marka, polityka sprzedaży, polityka sieci, biznes samochodów używanych i obsługa posprzedażna.


Czas pandemii dokonał rewolucji nie tylko w metodach pracy salonów i serwisów samochodowych, co miało negatywny oddźwięk w poziomie zadowolenia dealerów. Zmiana ta nie dotyczy jednak przedstawicieli sieci Mitsubishi, których wynik plasuje markę na drugiej pozycji, zaraz za siecią Porsche. U ubiegłym roku tylko jednej marce – Mitsubishi - udało się zwiększyć satysfakcję dealerów co zaowocowało zwycięstwem w klasyfikacji generalnej. Marka Mitsubishi, zdobywca 2. miejsca w klasyfikacji generalnej w 2021 roku i zwycięzca z roku 2020, ponownie otrzymała także nagrodę za zrównoważony rozwój.


O Mitsubishi Motors:
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2018 wyniosła 1 244 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,51 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.

 


  • Kinga Ossowska
  • PR/Communications Manager&Storyteller
  • kinga.ossowska@astara.com
  • ASTARA Poland Sp. z o.o.
  • 02-677 Warszawa
  • ul. Cybernetyki 10

NEWSLETTER DLA MEDIÓW

Najszybszy sposób by być na bieżąco. Dzięki subskrypcji otrzymasz nasze wiadomości prasowe prosto na swoją skrzynkę e-mail.

Zapisz się