DSCF0703

MITSUBISHI ECLIPSE CROSS PHEV NAJLEPSZYM SAMOCHODEM Z PRZYCZEPĄ

Nagroda Le monde du Plein air DLA MITSUBISHI ECLIPSE CROSS PHEV

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV najlepszym pojazdem z przyczepą 2021

W o Mitsubishi , Aktualności , Bezpieczeństwo , Eclipse Cross PHEV , Rozwiązania techniczne
Opublikowano 03 lis 2021

Model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV został uznany za najlepszy pojazd na wakacje z przyczepą w konkursie Tractor Truck of the Year 2021. Konkurs jest podsumowaniem wyników wszystkich testów, przeprowadzanych w ciągu roku przez dziennikarzy „Le monde du Plein air”, najpopularniejszego we Francji magazynu poświęconego karawaningowi.

Uzasadnienie werdyktu to fakt, że Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest cichy, zwinny, przyjemny w prowadzeniu we wszystkich trybach, bezpieczny i ekonomiczny w użytkowaniu. Poza walorem jazdy bezemisyjnej - co ma duże znaczenie dla spędzających urlopy w plenerze - oferuje napęd na obie osie, zapewniający doskonałą przyczepność i wspaniałe parametry do ciągnięcia przyczepy, zarówno po drogach asfaltowych, jak i nieutwardzonych. Możliwości pociągowe Mitsubishi testowano z przyczepą kempingową Hobby o masie 1200 kg (masa dopuszczalna 1500 kg).


W trybie bezemisyjnym, na napędzie elektrycznym, zespół Mitsubishi Eclipse Cross PHEV+Hobby był w stanie pokonać z umiarkowaną prędkością (50-80 km/h) ponad 25 km na pełnym akumulatorze. Po tym dystansie napęd przechodził w tryb spalinowy, wykazując średnie zużycie około 8,5 l/100 km paliwa, przy prędkości poniżej 90 km/h., która stanowi europejski limit podczas jazdy zestawem samochodu z przyczepą, o całkowitej sumarycznej masie do 3500 kg. Dziennikarze zwrócili uwagę, że znacząca masa samochodu (1900 kg) wpływa korzystnie na stabilność zestawu, a także docenili sprawność działania układu hamulcowego oraz działanie inteligentnego układu napędu 4WD S-AWC, korzystającego z płynnego przekazywania wysokiego momentu obrotowego z obu silników elektrycznych na każdą z osi. 

Nowe Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest dostępne w polskich salonach marki spod znaku Trzech Diamentów (ich lista znajduje się na www.mitsubishi.pl/dealerzy), które oferują bezpłatne jazdy próbne tym modelem https://www.mitsubishi.pl/glowna-jazda-probna/krok2. Więcej informacji na temat Mitsubishi Eclipse Cross PHEV można znaleźć na stronie https://www.mitsubishi.pl/samochody/eclipse-cross-phev 


O Mitsubishi Motors:
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia
łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2018 wyniosła 1 244 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,51 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.


  • Kinga Ossowska
  • PR/Communications Manager&Storyteller
  • kinga.ossowska@astara.com
  • ASTARA Poland Sp. z o.o.
  • 02-677 Warszawa
  • ul. Cybernetyki 10

NEWSLETTER DLA MEDIÓW

Najszybszy sposób by być na bieżąco. Dzięki subskrypcji otrzymasz nasze wiadomości prasowe prosto na swoją skrzynkę e-mail.

Zapisz się