Mitsubishi Motors przekaże 1 milion euro dla ofiar wojny w Ukrainie

W o Mitsubishi , Aktualności
Opublikowano 24 mar 2022

Tokio, 24 marca 2022 r. – Aby wesprzeć działania, które zapewniają pomoc humanitarną poszkodowanej ludności w Ukrainie i w krajach sąsiednich, firma Mitsubishi Motors Corporation (dalej Mitsubishi Motors) przekaże darowiznę finansową w wysokości miliona euro na rzecz UNHCR - Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.

Mitsubishi Motors spodziewa się, że ten wkład pomoże zaradzić kryzysowi humanitarnemu w regionie, w którym lokalne przedstawicielstwa handlowe wraz rodzinami i znajomymi już podejmują działania wspierające.

Mitsubishi Motors ma szczerą nadzieję, że w Ukrainie zostanie przywrócony pokój i bezpieczeństwo najszybciej jak to możliwe.

O Mitsubishi Motors
Mitsubishi Motors Corporation — członek sojuszu z Renault i Nissan — Tokio, 24 marca 2022 r. – to globalna firma motoryzacyjna z siedzibą w Tokio w Japonii, która zatrudnia ponad 30 000 pracowników i ma globalny zasięg z zakładami produkcyjnymi w Japonii, Tajlandii i Indonezji, Chinach kontynentalnych, Filipinach i Wietnamie. Mitsubishi Motors ma przewagę konkurencyjną w zakresie SUV-ów, pickupów i hybrydowych pojazdów elektrycznych typu plug-in i adresuje swoje produkty do ambitnych kierowców, którzy chcą rzucić wyzwanie konwencjom i przyjąć innowacje. Od czasu wyprodukowania naszego pierwszego pojazdu ponad sto lat temu, Mitsubishi Motors jest liderem w dziedzinie elektryfikacji – w 2009 roku wprowadzono na rynek i-MiEV – pierwszy na świecie masowo produkowany pojazd elektryczny, a następnie - w 2013 roku - Outlander PHEV – pierwszy na świecie hybrydowy SUV z elektrycznym napędem 4x4 i zasilaniem zewnętrznym. Firma ogłosiła trzyletni biznesplan w lipcu 2020 r., aby wprowadzić bardziej konkurencyjne i najnowocześniejsze modele, w tym Eclipse Cross PHEV, całkowicie nowy Outlander i całkowicie nowy Triton/ L200. Więcej informacji na temat Mitsubishi Motors można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem https://www.mitsubishi-motors.com/en/