L200-RALLIART ASIA CROSS COUNTRY RALLY

ZESPÓŁ MITSUBISHI RALLIART W L200

ASIA CROSS COUNTRY RALLY Z MITSUBISHI RALLIART

Zespół Mitsubishi Ralliart wystartuje w Asia Cross Country Rally

W o Mitsubishi , Aktualności , Bezpieczeństwo , Rozwiązania techniczne , L200
Opublikowano 29 mar 2022

Firma Mitsubishi Motors Corporation ogłosiła, że zespół Mitsubishi Ralliart, korzystający ze wsparcia technicznego Mitsubishi Motors, weźmie udział w rajdzie Asia Cross Country Rally (AXCR) 2022, który odbędzie się w dniach 6-12 sierpnia. Zespół pojedzie strategicznym modelem Mitsubishi Motors, dostępnym na rynku światowym pickupem o ładowności 1 tony - L200/Triton*. Team Mitsubishi Ralliart to prywatny zespół, którego właścicielem jest firma TANT SPORTS z Tajlandii. Dyrektorem zespołu został Hiroshi Masuoka - dwukrotny zwycięzca Rajdu Dakar w latach 2002 i 2003. Oto komunikat wideo dotyczący udziału zespołu Mitsubishi Ralliart w rajdzie AXCR URL: https://youtu.be/x7CB6pLleC0 

*Na niektórych rynkach – w tym w Europie - sprzedawany jako L200.


AXCR to rajd typu cross country zarejestrowany przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA). Zawody, organizowane głównie w Tajlandii, odbywają się w gorącym i wilgotnym klimacie, charakterystycznym dla Azji Południowo-Wschodniej oraz na wyczerpujących trasach terenowych w górach i dżungli. Mitsubishi Motors wykorzysta doświadczenia zdobyte podczas rajdu do doskonalenia atutów samochodu, takich, jak sztywność nadwozia i podwozia, sterowność oraz osiągi terenowe.


Przez wiele lat firma Mitsubishi Motors rywalizowała w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata i Rajdzie Dakar, zdobywając tytuły mistrzowskie w obu tych imprezach i doskonaląc właściwości jezdne samochodów Mitsubishi, którymi można się teraz cieszyć w każdych warunkach pogodowych i drogowych” - powiedział Hiroshi Masuoka, dyrektor zespołu Team Mitsubishi Ralliart. "Udział Mitsubishi Motors w AXCR polegający na zapewnieniu wsparcia technicznego umocni wyjątkowy charakter naszych produktów, zwłaszcza w przypadku modeli strategicznych dla ASEAN, w tym pickupów i SUV-ów. Team Mitsubishi Ralliart będzie przygotowywał się, by nie zawieść oczekiwań naszych fanów, i będziemy o tym informować na bieżąco."


Firma Mitsubishi Motors wskrzesiła markę Ralliart w listopadzie 2021 roku i rozpoczęła sprzedaż wersji specjalnych w Tajlandii oraz podzespołów Ralliart w Japonii. Udział w sportach motorowych i wsparcie techniczne dla Teamu Mitsubishi Ralliart pozwolą firmie Mitsubishi Motors zaprezentować swój potencjał inżynierski i wyjątkowe emocje, jakich dostarczają samochody Mitsubishi.

O Mitsubishi Motors
Mitsubishi Motors Corporation — członek sojuszu z Renault i Nissan — Tokio, 24 marca 2022 r. – to globalna firma motoryzacyjna z siedzibą w Tokio w Japonii, która zatrudnia ponad 30 000 pracowników i ma globalny zasięg z zakładami produkcyjnymi w Japonii, Tajlandii i Indonezji, Chinach kontynentalnych, Filipinach I Wietnamie. Mitsubishi Motors ma przewagę konkurencyjną w zakresie SUV-ów, pickupów i hybrydowych pojazdów elektrycznych typu plug-in i adresuje swoje produkty do ambitnych kierowców, którzy chcą rzucić wyzwanie konwencjom i przyjąć innowacje. Od czasu wyprodukowania naszego pierwszego pojazdu ponad sto lat temu, Mitsubishi Motors jest liderem w dziedzinie elektryfikacji – w 2009 roku wprowadzono na rynek i-MiEV – pierwszy na świecie masowo produkowany pojazd elektryczny, a następnie - w 2013 roku - Outlander PHEV – pierwszy na świecie hybrydowy SUV z elektrycznym napędem 4x4 i zasilaniem zewnętrznym. Firma ogłosiła trzyletni biznesplan w lipcu 2020 r., aby wprowadzić bardziej konkurencyjne i najnowocześniejsze modele, w tym Eclipse Cross PHEV, całkowicie nowy Outlander i całkowicie nowy Triton/ L200. Więcej informacji na temat Mitsubishi Motors można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem https://www.mitsubishi-motors.com/en/ 


  • Kinga Ossowska
  • PR/Communications Manager&Storyteller
  • kinga.ossowska@astara.com
  • ASTARA Poland Sp. z o.o.
  • 02-677 Warszawa
  • ul. Cybernetyki 10

NEWSLETTER DLA MEDIÓW

Najszybszy sposób by być na bieżąco. Dzięki subskrypcji otrzymasz nasze wiadomości prasowe prosto na swoją skrzynkę e-mail.

Zapisz się