0X4A7973

MITSUBISHI ECLIPSE CROSS PHEV bestsellerem

SUKCES SPRZEDAŻOWY MITSUBISHI

Sukcesy sprzedażowe Mitsubishi Eclipse Cross PHEV i L200

W o Mitsubishi , Aktualności , Eclipse Cross PHEV , Rozwiązania techniczne , L200
Opublikowano 20 cze 2022

Najnowsze raporty Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego PZPM dotyczące liczby zarejestrowanych w Polsce nowych samochodów pokazują, że hybrydowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV oraz pickup L200 cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich klientów. Co ciekawe, Mitsubishi Eclipse Cross PHEV był w okresie od stycznia do maja 2022 roku najczęściej kupowanym samochodem na Islandii.

Styczeń-maj 2022 w Polsce
Według opublikowanych właśnie danych PZPM za okres od stycznia do maja 2022 roku model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV - awangardowo stylizowany, przyjazny środowisku i oszczędny SUV coupe z unikatowym napędem 4x4 - elektrycznym i hybrydowym z możliwością ładowania baterii ze stacji szybkiego ładowania oraz zwykłego gniazdka, znalazł się na 3. miejscu wśród SUV-ów z napędem PHEV popularnych marek - z wyłączeniem modeli premium.

W tym samym okresie – w ciągu pierwszych 5 miesięcy bieżącego roku - pickup Mitsubishi L200 - muskularny, wszechstronny i niezwykle ceniony przez klientów indywidualnych i instytucjonalnych za znakomity napęd na 4 koła samochód - zanotował najwyższy – aż 134% wzrost sprzedaży w Polsce, podczas, gdy pickupy odnotowały w tym czasie 9% spadek liczby sprzedanych aut. Od stycznia do maja bieżącego roku Mitsubishi L200 zajmuje 4. pozycję w swoim segmencie.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV bestsellerem na Islandii
Niskoemisyjne Mitsubishi Eclipse Cross PHEV świetnie sobie radzi - nawet w trudnych warunkach, czego dowodem jest jego popularność na Islandii, gdzie w okresie od stycznia do maja ten hybrydowy SUV był najczęściej kupowanym modelem spośród wszystkich nowych samochodów. Warto podkreślić, że w 2022 roku Mitsubishi na Islandii jest drugą najczęściej kupowaną marką po Toyocie.

Auta Mitsubishi do odbioru od ręki
Wielką zaletą samochodów Mitsubishi jest natychmiastowa możliwość ich kupna i odbioru. Mitsubishi Eclipse Cross PHEV i legendarny pickup Mitsubishi L200, a także miejski model Mitsubishi Space Star są dostępne od ręki w polskich salonach marki spod znaku Trzech Diamentów (ich lista znajduje się na www.mitsubishi.pl/dealerzy), które oferują bezpłatne jazdy próbne tymi modelami https://www.mitsubishi.pl/glowna-jazda-probna/krok2 . Więcej informacji na temat Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, Mitsubishi Space Star, Mitsubishi L200 oraz jego wyjątkowej wersji STARK można znaleźć na https://www.mitsubishi.pl/samochody/eclipse-cross-phev, https://www.mitsubishi.pl/samochody/space-star, https://www.mitsubishi.pl/samochody/l200 , https://www.mitsubishi.pl/samochody/l200-stark 

O Mitsubishi Motors:
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia
łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2018 wyniosła 1 244 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,51 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.


NEWSLETTER DLA MEDIÓW

Najszybszy sposób by być na bieżąco. Dzięki subskrypcji otrzymasz nasze wiadomości prasowe prosto na swoją skrzynkę e-mail.

Zapisz się