DSC01767

MITSUBISHI Eclipse cross phev CZERWCOWYM BESTSELLEREM W POLSCE

Eclipse Cross PHEV bestsellerem w czerwcu i na 2 stopniach podium w pierwszej połowie roku

W o Mitsubishi , Aktualności , Eclipse Cross PHEV , Rozwiązania techniczne
Opublikowano 21 lip 2022

Zgodnie z najnowszymi raportami Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego PZPM dotyczącymi liczby zarejestrowanych w Polsce nowych samochodów, hybrydowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV był w czerwcu najpopularniejszym modelem SUV z napędem plug-in hybrid w naszym kraju. Zajmuje też w całym pierwszym półroczu drugi stopień podium w klasyfikacji SUV-ów PHEV popularnych marek i trzecie miejsce wśród wszystkich SUV-ów PHEV.

Nr 1, 2 i 3
Według opublikowanych niedawno danych PZPM model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV - awangardowo stylizowany, przyjazny środowisku i oszczędny SUV coupe z unikatowym napędem 4x4 - elektrycznym i hybrydowym z możliwością ładowania baterii ze stacji szybkiego ładowania oraz zwykłego gniazdka – był w czerwcu najczęściej kupowanym samochodem SUV PHEV w Polsce.

Dane za okres od stycznia do czerwca 2022 roku wskazują, że ten model był drugim najczęściej wybieranym SUV-em PHEV popularnych marek - z wyłączeniem modeli premium.

Co więcej, w tym samym okresie – w ciągu pierwszych 6 miesięcy bieżącego roku - Mitsubishi Eclipse Cross PHEV znalazł się na 3. miejscu wśród wszystkich oferowanych na rynku SUV-ów z napędem PHEV.

Auta Mitsubishi do odbioru natychmiast
W sytuacji braku dostępnych samochodów w salonach wielu marek klienci Mitsubishi szczególnie doceniają natychmiastową możliwość zakupu i odbioru samochodów spod znaku Trzech Diamentów. Mitsubishi Eclipse Cross PHEV i niezwykle ceniony pickup Mitsubishi L200, a także miejski model Mitsubishi Space Star są dostępne od ręki w polskich salonach marki spod znaku Trzech Diamentów (ich lista znajduje się na www.mitsubishi.pl/dealerzy), które oferują bezpłatne jazdy próbne tymi modelami https://www.mitsubishi.pl/glowna-jazda-probna/krok2 . Więcej informacji na temat Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, Mitsubishi Space Star, Mitsubishi L200 oraz jego wyjątkowej wersji STARK można znaleźć na https://www.mitsubishi.pl/samochody/eclipse-cross-phev,https://www.mitsubishi.pl/samochody/space-star,https://www.mitsubishi.pl/samochody/l200 , https://www.mitsubishi.pl/samochody/l200-stark 

O Mitsubishi Motors:
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2018 wyniosła 1 244 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,51 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.


  • Kinga Ossowska
  • PR/Communications Manager&Storyteller
  • kinga.ossowska@astara.com
  • ASTARA Poland Sp. z o.o.
  • 02-677 Warszawa
  • ul. Cybernetyki 10

NEWSLETTER DLA MEDIÓW

Najszybszy sposób by być na bieżąco. Dzięki subskrypcji otrzymasz nasze wiadomości prasowe prosto na swoją skrzynkę e-mail.

Zapisz się