Jorge Navea-Astara, Denis Terrien-Salesforce

astara - innowacyjna marka

astara i salesforce rozszerzają współpracę

Astara i Salesforce ogłaszają strategiczną współpracę nad rozwojem cyfryzacji motoryzacji i mobilności jutra

W Rozwiązania techniczne
Opublikowano 27 wrz 2022

Współpraca pozwoli na wykorzystanie szerokiej wiedzy Astary z zakresu mobilności oraz innowacji technologicznych Saleforce w strategicznych inicjatywach branży motoryzacyjnej.

San Francisco, CA. 22 września – Astara, światowy lider w dziedzinie mobilności i dystrybucji produktów motoryzacyjnych oraz Salesforce, wiodący światowy producent CRM, ogłosiły nawiązanie strategicznej współpracy, której celem jest wymiana informacji i wiedzy na temat branży motoryzacyjnej oraz jej specyficznych rozwiązań i procesów. Pozwoli to zidentyfikować obszary wymagające poprawy i przyspieszyć transformację rynku. Astara korzysta na całym świecie z rozwiązań Salesforce, co pomoże obu firmom analizować i oceniać, jak za pośrednictwem produktów Salesforce będzie można wspierać cyfrowo nowe modele biznesowe branży motoryzacyjnej. Współpraca została upubliczniona na corocznej konferencji Salesforce podczas Dreamforce 2022, największej na świecie imprezy poświęconej oprogramowaniu biznesowemu.


Astara to innowacyjna, globalna firma, obecna w 17 krajach na 3 kontynentach, zatrudniająca 3000 pracowników, której działalność ewoluowała od dystrybucji samochodów do szerokiego portfolio produktów i usług związanych z mobilnością. Astara określa i monitoruje światowe trendy rynku skoncentrowanego na kliencie, co pozwala jej rozwijać nowe możliwości oraz użyteczne rozwiązania, wybiegające w stronę przyszłej mobilności. Portfolio firmy obejmuje linie biznesowe związane z dystrybucją samochodów, szacowane na ponad 200 000 sprzedanych egzemplarzy w 2021 roku, wynajem abonamentowy, służący zaspokojeniu indywidualnych potrzeb, oraz usługi łączności a także analizy rynkowe, które umożliwiają markom uzyskanie wglądu w ich strategię na poziomie korporacyjnym.


Zgodnie z warunkami współpracy, obie firmy rozszerzają relacje handlowe, które utrzymują od 2015 roku i wspólnie pracują nad projektami transformacji cyfrowej. Ponadto, korzystając z obecnej współpracy i wdrożeń Salesforce w firmie Astara, obie strony zgadzają się na poszukiwanie możliwości wykorzystania w firmie Astara specjalistycznych rozwiązań Salesforce przeznaczonych dla branży motoryzacyjnej.


Odkąd rozpoczęliśmy współpracę z Salesforce w 2015 roku, wszystko, co zrobiliśmy w zakresie cyfryzacji, zostało zaprojektowane tak, aby miało uzasadnienie w naszej działalności i sens biznesowy” – mówi Jorge Navea, dyrektor generalny Astara. „Dzięki temu udało nam się osiągnąć rentowny wzrost i dopasować naszą strategię do preferencji naszych klientów. Salesforce umożliwił nam tę przeprawę, a obecnie, 7 lat później, mamy najlepszą pozycję do wspólnego poszukiwania sposobów radzenia sobie z nowymi wyzwaniami w branży motoryzacyjnej i mobilności.

W chwili, kiedy branża motoryzacyjna przekształca swoje działania, nadając priorytet rozwiązaniom cyfrowym, nasze partnerstwo z firmą Astara stanowi połączenie innowacyjnej technologii z wiedzą branżową, co pomaga firmom w ponownym określeniu ich modeli biznesowych” – mówi Denis Terrien, dyrektor generalny Salesforce South Europe, Middle East & Africa. „Cieszymy się w Salesforce z poszerzenia partnerstwa, które pozwoli nam precyzyjniej pozycjonować producentów i dealerów samochodów, aby lepiej rozumieli i obsługiwali swoich klientów.


O Astarze
Astara to innowacyjna firma zajmująca się mobilnością, o szacowanych obrotach w 2022 roku na poziomie 5 500 mln euro, która uzyskała pozycję światowego lidera w branży dzięki szerokiemu portfolio usług i produktów. Więcej informacji o Astarze można znaleźć na stronie www.astara.com 


O Salesforce
Salesforce, światowy lider w dziedzinie CRM, umożliwia firmom dowolnej wielkości i branży cyfrową transformację i uzyskanie w administrowaniu pełnego przeglądu wszystkich klientów. Więcej informacji o Salesforce (NYSE: CRM) można znaleźć na stronie www.salesforce.com  Wiadomości dotyczące Salesforce można śledzić na Twitterze oraz na naszym blogu.

 

 

 


  • Kinga Ossowska
  • Menadżer ds. PR i mediów społecznościowych
  • kinga.ossowska@astara.com
  • ASTARA Poland Sp. z o.o.
  • 02-677 Warszawa
  • ul. Cybernetyki 10

NEWSLETTER DLA MEDIÓW

Najszybszy sposób by być na bieżąco. Dzięki subskrypcji otrzymasz nasze wiadomości prasowe prosto na swoją skrzynkę e-mail.

Zapisz się