2310410

MITSUBISHI RALLIART zwyciężył w asia cross country rally

Zwycięstwo zespołu Mitsubishi Ralliart w morderczym rajdzie Asia Cross Country Rally

W o Mitsubishi , Aktualności , Motorsport , Bezpieczeństwo , Rozwiązania techniczne , L200
Opublikowano 07 gru 2022

Firma Mitsubishi Motors Corporation ogłosiła, że zespół Mitsubishi Ralliart, korzystający ze wsparcia technicznego Mitsubishi Motors, zwyciężył w rajdzie Asia Cross Country Rally (AXCR) 2022, który trwał od 21 do 26 listopada w Tajlandii i Kambodży, korzystając z prototypowych modeli Triton/L200 przygotowanych w specyfikacji cross-country grupy T1. Po pokonaniu dystansu 1 524 kilometrów (km), w tym 637 km odcinków specjalnych (OS), kierowca Chayapon Yotha (Tajlandia) zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, z łącznym czasem 8 godzin, 22 minuty i 42 sekundy, a kierowca Rifat Sungkar (Indonezja) uplasował się na piątej pozycji, z czasem 17 minut i 14 sekund za liderem.

Rajd Asia Cross Country Rally wystartował 21 listopada po trzyletniej przerwie z miejscowości Buriram w północno-wschodniej części Tajlandii, gdzie odbył się pierwszy odcinek specjalny rajdu i uroczyste rozpoczęcie. Etap 1. od 22.listopada do etapu 3. w dniu 24. listopada obejmowały OS-y zlokalizowane w okolicach Buriram. Etap 4., który odbył się 25 listopada, po zakończeniu OS-ów w Buriram, przekroczył granicę z Kambodżą, natomiast etap 5., który odbył się 26 listopada, zakończył się spektakularną metą w pobliżu Angkor Wat - słynnej atrakcji turystycznej w Siem Reap w Kambodży. Pierwsza połowa rajdu w Tajlandii składała się głównie z szybkich odcinków specjalnych po nierównych, suchych szutrach, podczas gdy druga połowa była bardziej wymagająca ze względu na rozrzucone wzdłuż błotnistych dróg głębokie kałuże, spowodowane ulewnym deszczem. Trudniejsza trasa w porównaniu do pierwszych pięciu etapów czekała więc na uczestników w Kambodży.


Jadący samochodem #105 Triton/L200, Chayapon Yotha, zajął pierwszego dnia piąte miejsce w OS1. Drugiego dnia, na 203-kilometrowym, najdłuższym OS2 tegorocznego rajdu, Yotha ustanowił najszybszy czas i wspiął się na najwyższą pozycję w klasyfikacji generalnej.


Po tym wyniku, dobra jazda zawodnika i zwrotność modelu Triton/L200 pomogły mu ukończyć OS3 na siódmym miejscu, OS4 na szóstym a OS5 i OS6 na piątej pozycji.


Rifat Sungkar w samochodzie z numerem 118 zakończył OS1 na szóstym miejscu za kolegą z zespołu. Liczył na wyższe pozycje, ale po przebiciu opony i kolejnych uszkodzeniach podwozia w OS2 spadł na ósmą pozycję. Naprawa przeprowadzona przez zespół pozwoliła mu kontynuować rajd następnego dnia i ukończył OS3 jako czwarty, OS4 jako piąty, OS5 jako czwarty i OS6 jako siódmy, kończąc rajd na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej, jednocześnie potwierdzając wysoką wytrzymałość Tritona. Sakchai Hantrakul w samochodzie z numerem 119 niestety miał pozytywne wyniki testu na Covid-19 po OS1 i musiał wycofać się z rajdu.

Hiroshi Masuoka, dyrektor zespołu Team Mitsubishi Ralliart, skomentował: „W przypadku tegorocznego AXCR bazowaliśmy na wysokiej niezawodności i trwałości modelu Triton/L200, modyfikując ustawienia silnika i podwozia. Przystąpiliśmy więc do rajdu ze specyfikacją stosunkowo zbliżoną do samochodu produkcyjnego. Mimo to, dwa rajdowe Triton/L200 pokazały moc i jestem bardzo dumny z naszego wysokiego wyniku. Doskonałe wyniki zawdzięczamy kierowcom, którzy potrafili wycisnąć z auta wysokie osiągi i pokazać nam kilka wspaniałych przejazdów, inżynierom, którzy codziennie pracowali nad perfekcyjnym dostrojeniem modeli, wszystkim pracownikom, którzy służyli wsparciem oraz know-how, które Mitsubishi Motors zgromadziło przez lata. Istotne było dla nas ogromne wsparcie ze strony naszych sponsorów i wiadomości o gorącym dopingu fanów z całego świata. Chcielibyśmy wykorzystać wiedzę zdobytą dzięki udziałowi w AXCR w rozwoju pojazdów produkcyjnych i budować modele Mitsubishi, które będą jeszcze szybsze, wytrzymalsze i bardziej niezawodne."

AXCR 2022 - klasyfikacja ogólna w kategorii samochodów

1. Chayapon Yotha (Mitsubishi Triton/L200) 8:22:42

2. Jaras Jaengkamolkulchai (Toyota Hilux Revo) 8:28:29

3. Ikuo Hanawa (Toyota Fortuner) 8:28:34

4. Takuma Aoki (Toyota Fortuner) 8:38:26

5. Rifat Sungkar (Mitsubishi Triton/L200) 8:39:56 6. Tawee Neanna (Isuzu D-Max) 8:51:24

Codzienne raporty - specjalna strona internetowa AXCR

Codzienne raporty od 21 listopada, pierwszego dnia rajdu, do finału 26 listopada, są zamieszczane na specjalnej stronie internetowej Mitsubishi Motors poświęconej AXCR https://www.mitsubishi-motors.com/en/innovation/motorsports/axcr2022/

Relacje video można znaleźć na https://www.youtube.com/@MitsubishiMotorsGlobal/videos


Samochód rajdowy Triton na ekspozycji w salonie siedziby Mitsubishi Motors

Od 21 listopada replika samochodu rajdowego Triton/L200 AXCR 2022 jest wystawiona w salonie głównym firmy w Tamachi w Tokio.

O MITSUBISHI MOTORS
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagę na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, marka wykazała się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające standardy nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, firma Mitsubishi Motors wprowadziła w 2017 roku nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive Your Ambition” - połączenie osobistego zaangażowania z chęcią odkrywania i rozwoju oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors intensywnie inwestuje w innowacyjne technologie, atrakcyjny design i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące pojazdy, znane z wyrazistego charakteru.

 

 

 


  • Kinga Ossowska
  • PR/Communications Manager&Storyteller
  • kinga.ossowska@astara.com
  • ASTARA Poland Sp. z o.o.
  • 02-677 Warszawa
  • ul. Cybernetyki 10

NEWSLETTER DLA MEDIÓW

Najszybszy sposób by być na bieżąco. Dzięki subskrypcji otrzymasz nasze wiadomości prasowe prosto na swoją skrzynkę e-mail.

Zapisz się