DSCF1620 Small

MITSUBISHI MOTORS sponsorem turnieju czterech skoczni

Mitsubishi Motors nowym sponsorem Turnieju Czterech Skoczni

W o Mitsubishi , Aktualności , Eclipse Cross PHEV , Rozwiązania techniczne
Opublikowano 11 sty 2023

* 71. edycja trasy z nowym partnerem motoryzacyjnym
* Mitsubishi Eclipse Cross Plug-in Hybrid eksponowany w widocznym miejscu


Rozpoczął się właśnie sezon sportów zimowych, a Mitsubishi Motors jest jego częścią: podczas 71. edycji cieszącego się międzynarodowym uznaniem Turnieju Czterech Skoczni producent samochodów pojawił się po raz pierwszy jako oficjalny partner.


Coroczna słynna seria skoków narciarskich rozpoczęła się 29 grudnia w Oberstdorfie i poprowadziła jak zwykle przez Garmisch-Partenkirchen (1 stycznia 2023 r.) i Innsbruck (4 stycznia 2023 r.) do Bischofshofen (6 stycznia 2023 r.)., Mitsubishi Motors towarzyszyło tym zawodom w skokach narciarskich jako oficjalny partner motoryzacyjny.


"Turniej Czterech Skoczni jest uważany za jedne z najważniejszych międzynarodowych zawodów całego sezonu sportów zimowych. Skoki narciarskie to przede wszystkim odwaga, determinacja i kontrola – cechy, które wyróżniają również markę Mitsubishi. " - powiedział Christian Andersen, szef marketingu i PR w Mitsubishi Motors w Niemczech.


Znane logo marki Mitsubishi można było zobaczyć na wszystkich czterech konkursach od Oberstdorfu do Bischofshofen. Ponadto producent prezentował swój pojazd elektryczny z gniazdem Eclipse Cross Plug-in Hybrid w eksponowanym miejscu przy skoczni narciarskiej.


Mitsubishi Eclipse Cross PHEV  https://www.mitsubishi.pl/samochody/eclipse-cross-phev, wyróżnia się awangardowym wzornictwem i napędem hybrydowo elektrycznym, pozwalającym na ładowanie akumulatora trakcyjnego z zewnętrznego źródła. Szybkie ładowanie prądem stałym do 80% pojemności baterii z ładowarek prądu stałego trwa 25 minut. Samochód dysponuje ponadto innowacyjnym napędem na cztery koła Super All Wheel Control, który korzysta z 2 silników elektrycznych umieszczonych przy przedniej i tylnej osi. Jednostka spalinowa pod maską służy głównie do ładowania akumulatora trakcyjnego oraz wspierania napędu elektrycznego wtedy, kiedy jest to niezbędne. Łączna moc zespołu napędowego wynosi 188 KM a napęd na 4 koła jest dostępny także w trybie bezemisyjnym, co odróżnia model Mitsubishi od pojazdów konkurencji. Oznacza to, że samochód może korzystać z czystej energii nie tylko w miejskich strefach zeroemisyjnych, ale również po zjechaniu w teren, na kampingach, leśnych duktach. Przeniesienie napędu na koła odbywa się – podobnie jak w samochodach w pełni elektrycznych – poprzez jednobiegową przekładnię, gwarantującą płynne przyspieszanie, co zapewnia również bezpośredni napęd obu osi wprost z silników elektrycznych, przekazujących pełny moment obrotowy natychmiast, od najniższych obrotów. W trybie bezemisyjnym Mitsubishi Eclipse Cross PHEV może przejechać do 55 km, a pełny zasięg wynosi około 600 km, jest więc połączeniem walorów ekologicznych, długiego zasięgu i oszczędności. Koszt przejechania 100 km przy obecnych cenach paliwa i prądu może okazać się nawet 3-krotnie niższy w porównaniu z modelami spalinowymi. Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, objęty jest 5-letnią gwarancją (do 100 000 km) na cały samochód oraz 5-letnim Mitsubishi Assistance Package (bez limitu przebiegu) oraz 8 latami gwarancji (do 160 000 km) na pojemność akumulatora trakcyjnego, ładowanego z zewnętrznego źródła.

O Mitsubishi Motors:
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2018 wyniosła 1 244 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,51 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.

 


  • Kinga Ossowska
  • PR/Communications Manager&Storyteller
  • kinga.ossowska@astara.com
  • ASTARA Poland Sp. z o.o.
  • 02-677 Warszawa
  • ul. Cybernetyki 10

NEWSLETTER DLA MEDIÓW

Najszybszy sposób by być na bieżąco. Dzięki subskrypcji otrzymasz nasze wiadomości prasowe prosto na swoją skrzynkę e-mail.

Zapisz się