New Outlander PHEV

nowe mitsubishi mitsubishi outlander 2024 w europie

Mitsubishi Motors wzmacnia zaangażowanie w Europie wprowadzając nowego Outlandera PHEV

W o Mitsubishi , Aktualności , COLT , Rozwiązania techniczne , ASX
Opublikowano 10 mar 2023

* Mitsubishi Motors poszerzy swoją europejską ofertę uzupełniając podstawowe segmenty modelami zelektryfikowanymi.
* Flagowy Outlander PHEV z segmentu D-SUV zostanie opracowany z myślą o europejskim rynku i wprowadzony w roku 2024 .

* Będzie wyposażony w zaawansowany układ 4x4 Plug-in Hybrid drugiej generacji, stworzony przez Mitsubishi Motors dla modeli elektrycznych, z dwoma silnikami elektrycznymi napędzającymi obie osie i w osławiony w rajdach system kontroli napędu Super-All Wheel Control.

Amstelveen, 10 marca 2023 r. - Mitsubishi Motors Europe nadal rozszerza swoją gamę modeli i inwestuje w rynek europejski. Mitsubishi Motors, opierając się na rynkowych fundamentach, jakie aktualnie buduje wprowadzenie do sprzedaży modelu ASX nowej generacji oraz zbliżająca się jesienna premiera nowego Mitsubishi COLT, zdecydowało się wprowadzić w Europie w roku 2024 flagowego Outlandera PHEV.

Wielokrotnie nagradzane nowe Mitsubishi Outlander PHEV, które ma zostać opracowane dla Europy, potwierdza przywiązanie marki do wzorcowego rynku europejskiego, na którym firma będzie rozszerzać swoją ofertę, wprowadzając modele zelektryfikowane w kluczowych segmentach.

Wprowadzenie Outlandera PHEV jest potwierdzeniem zaangażowania Mitsubishi Motors w obecność na rynku europejskim, stanowi też nowy, ważny krok w naszym planie produktowym, dzięki któremu wracamy do głównego europejskiego segmentu SUV-ów segmentu D” – powiedział Frank Krol, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe. „Trzy poprzednie generacje Outlandera sprzedały się w Europie w liczbie ponad pół miliona egzemplarzy od wprowadzenia na rynek w 2003 roku. Flagowy nowy Outlander będzie 4. generacją, a dzięki wielokrotnie nagradzanemu wzornictwu i technologii wprowadzi markę w Europie w nowy wymiar” – dodaje Krol.

Mitsubishi Outlander PHEV korzysta z założeń pionierskiego SUV-a plug-in hybrid pierwszej generacji, który od momentu wprowadzenia na rynek w 2013 roku sprzedał się w Europie w liczbie 200 000 egzemplarzy. Rodzinny SUV nowej generacji zdobył w ciągu ostatnich dwóch lat ponad 20 nagród*, doceniających jego stylistykę i rozwiązania techniczne.

Nadwozie nowego Mitsubishi Outlandera PHEV będzie odzwierciedleniem języka projektowego Mitsubishi Motors. Linie boczne wyrażają trwałość i są zgodne z koncepcją Sculpted Solidity. Z przodu widzimy motyw Dynamic Shield a design tyłu auta wyróżnia unikalny sześciokątny wzór tyłu zawarty w koncepcji Hexaguard Horizon. Wszystkie te elementy budują wizualne odczucie bezpieczeństwa i siły. Projekt wnętrza łączy w sobie wysoką jakość, funkcjonalność i japońskie rzemiosło, podkreślające jego luksusowy charakter.

W nowym Outlanderze PHEV znajdziemy europejską wersję zaawansowanego układu napędowego Plug-in Hybrid drugiej generacji, stworzonego przez Mitsubishi Motors dla modeli elektrycznych, wyposażonego w dwa silniki elektryczne napędzające obie osie i w dopracowany w sportach motorowych system kontroli Super-All Wheel Control. Sprawdzona technologia PHEV pierwszej generacji firmy Mitsubishi Motors została bardzo dobrze przyjęta przez klientów w Europie – zarówno w poprzednim Outlanderze PHEV, jak i w Eclipse Cross PHEV, wprowadzonym w 2021 roku.

Nowe Mitsubishi Outlander PHEV będzie wyposażone w najnowocześniejsze systemy wspomagania kierowcy i funkcje informacyjno-rozrywkowe, dzięki czemu zaoferuje pasażerom wysoki poziom bezpieczeństwa, komfortu i funkcjonalności.

Nowy Outlander PHEV pojawi się w Europie w 2024 roku.

Dane dotyczące europejskiej sprzedaży detalicznej od 2003 r. (egz.)

                                                     Spalinowe                PHEV                         ŁĄCZNIE (sprzedaż skumulowana)

1. generacja                                 44 565                     44 565

2. generacja                                 140 743                   140 743

3. generacja                                 128 583                   199 843                    328 426

ŁĄCZNIE                                                                                                        513 734


Eclipse Cross PHEV                                                                                        39 822

* Ponad 20 nagród przyznanych Outlanderowi i Outlanderowi PHEV w uznaniu innowacyjności technologicznej i stylistycznej

O Mitsubishi Motors:

Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji i Filipinach, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2018 wyniosła 1 244 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,51 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.

 


  • Kinga Ossowska
  • PR/Communications Manager&Storyteller
  • kinga.ossowska@astara.com
  • ASTARA Poland Sp. z o.o.
  • 02-677 Warszawa
  • ul. Cybernetyki 10

NEWSLETTER DLA MEDIÓW

Najszybszy sposób by być na bieżąco. Dzięki subskrypcji otrzymasz nasze wiadomości prasowe prosto na swoją skrzynkę e-mail.

Zapisz się