2420126

MITSUBISHI XRT CONCEPT

nowe mitsubishi L200 W ASIA CROSS COUNTRY RALLY 2023

DEBIIUT MODELU KONCEPCYJNEGO PICKUPA MITSUBISHI

Debiut modelu koncepcyjnego pickupa Mitsubishi

W o Mitsubishi , Aktualności , Motorsport , Bezpieczeństwo , Rozwiązania techniczne , L200
Opublikowano 22 mar 2023

Mitsubishi Motors Corporation (dalej Mitsubishi Motors) zaprezentuje Mitsubishi XRT Concept – koncepcyjną wersję całkowicie nowego pickupa Triton/L2001 planowanego do wprowadzenia na rynek w roku fiskalnym 20232. Prezentacja odbędzie się na 44. Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Bangkoku 20233, który potrwa od 21 marca do 2 kwietnia.

Mitsubishi XRT Concept

Triton/L200 to najlepiej sprzedający się model Mitsubishi Motors produkowany w fabryce Laemchabang w Tajlandii i globalny, strategiczny produkt firmy eksportowany do około 150 krajów świata. Wraz z pierwszym pełnym przekonstruowaniem pojazdu od około dziewięciu lat, całkowicie nowy Triton/L200 będzie szóstą generacją tego średniej wielkości pickupa Mitsubishi. Po premierze w Tajlandii w roku fiskalnym 2023, będzie on wprowadzany na rynki kolejno w regionie ASEAN, Oceanii i na inne rynki globalne.


Koncepcyjna wersja całkowicie nowego Triton/L200, Mitsubishi XRT Concept charakteryzuje się zadziorną stylizacją pasa przedniego i solidnie wyglądającą maską silnika, której rysy kontynuowane są na bokach nadwozia śmiałymi liniami poziomymi. Ponadto, samochód koncepcyjny otrzymał przednie i tylne błotniki z wyraźnie zaznaczonymi nadkolami oraz opony błotno-terenowe, które zapewniają solidne przeniesienie siły napędowej na nawierzchnię konieczne do rywalizacji w wyczerpujących rajdach terenowych i dynamikę jazdy w każdych warunkach. Nadwozie otrzymało maskującą szatę graficzną inspirowaną skałami wulkanicznymi emanującymi skondensowaną energią, a boki ozdobiono grafiką charakterystyczną dla marki Ralliart o 10 równoległych liniach, która wyraża pasję jazdy typową dla Mitsubishi Motors.


Podczas Asia Cross Country Rally 2023, zespół Mitsubishi Ralliart, wspierany technicznie przez Mitsubishi Motors, planuje wziąć udział w rywalizacji korzystając z prototypowej wersji cross-country całkowicie nowego Triton/L200 (specyfikacja grupy T1) z planem maksimum odniesienia drugiego z rzędu zwycięstwa w tym rajdzie. Hiroshi Masuoka, dwukrotny zwycięzca w Rajdzie Dakar w latach 2002 i 2003, pozostanie na stanowisku dyrektora zespołu, a inżynierowie Mitsubishi Motors przeprowadzą testy wstępne i będą towarzyszyć zespołowi w celu zapewnienia wsparcia podczas rajdu. Mitsubishi Motors wykorzystuje wiedzę zdobytą w rajdach jako źródło cennych informacji wykorzystywanych przy opracowywaniu nowych modeli produkcyjnych, starając się tworzyć pojazdy z wyraźnym charakterem Mitsubishi Motors, zapewniające bezpieczną, komfortową i przyjemną jazdę w każdych warunkach pogodowych i drogowych.


"Rok fiskalny 2023 jest dla Mitsubishi Motors szczególnie ważnym rokiem, w którym przyspieszymy naszą działalność w regionie ASEAN, wprowadzając na rynek całkowicie nowy model Triton oraz całkowicie nowego kompaktowego SUV-a" - powiedział Takao Kato, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors. "Całkowicie nowy Triton przechodzi ostatnie udoskonalenia w ramach przygotowań do premiery, wynikające z przeprowadzenia rygorystycznych testów wytrzymałościowych na całym świecie, z jednoczesnym wykorzystaniem know-how zdobytego podczas startów w rajdach. Wprowadzenie na rynek nowych modeli pozwoli kontynuować dalszy rozwój firmy. Zapraszamy do obserwowania przyszłości Mitsubishi Motors."

Więcej informacji na temat tej imprezy i premiery można znaleźć na stronie Mitsubishi XRT Concept 


1 Triton jest sprzedawany jako L200 na niektórych rynkach.
2 Rok fiskalny 2023 trwa od kwietnia 2023 r. do marca 2024 r.
3 Dzień prasowy to 21 marca, a salon samochodowy jest otwarty dla publiczności od 22 marca do 2 kwietnia.
4 Asia Cross Country Rally to największa impreza rajdowa typu cross-country w regionie ASEAN, która do tej pory odbyła się łącznie 27 razy. W tym roku w połowie sięrpnia kierowcy będą musieli pokonać wyczerpującą trasę o łącznej długości ponad 2000 kilometrów, zlokalizowaną głównie w Tajlandii i rozciągającą się na sąsiedni Laos.

PRZEMÓWIENIE TAKAO KATO, PREZESA ZARZĄDU I DYREKTORA GENERALNEGO MITSUBISHI MOTORS CORPORATION PODCZAS BANGKOK INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2023

Bangkok International Motor Show 2023
Takao Kato, prezes zarządu i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Corporation


Sawasdee krup. Dziękujemy za przybycie na stoisko Mitsubishi Motors.W Mitsubishi Motors produkujemy przyjazne dla środowiska  samochody, które zapewniają bezpieczną, pewną i komfortową jazdę w każdych warunkach pogodowych i drogowych.


Rok 2023 jest niezwykle ważny dla Mitsubishi Motors. Zamierzamy przyspieszyć nasz wzrost w regionie ASEAN poprzez wprowadzenie nowych modeli – nowego pickupa Triton oraz nowego kompaktowego SUV-a.


Triton to nasz globalny model strategiczny i numer jeden sprzedaży wśród produktów w naszej aktualnej ofercie. Spośród wszystkich rynków, Triton sprzedaje się najlepiej tutaj, w Tajlandii. Również Tajlandia jest bazą produkcyjną dla Tritona, gdzie powstaje i jest eksportowany na cały świat. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie rządu, mediów i mieszkańców Tajlandii. Dzięki nim Triton może przyczynić się do rozwoju Tajlandii i pomagać klientom na całym świecie.


Dlatego uważamy, że najważniejszą misją Mitsubishi Motors w tym roku jest osiągnięcie sukcesu nowego Tritona.
Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę odsłonić dziś model koncepcyjny tego pojazdu tutaj, w Tajlandii.


Historia pickupów Mitsubishi Motors rozpoczęła się 45 lat temu od modelu Forte. Kolejnym etapem była Strada, a później Triton/L200, którego szósta generacja zostanie wprowadzona na rynek.


Pickup pierwszej generacji był oferowany z modelem dysponującym napędem na cztery koła, który poprawiał prowadzenie samochodu na nierównej nawierzchni i komfort na drogach utwardzonych. Był to pionierski model wśród pojazdów Mitsubishi z napędem na cztery koła – legendarnych Pajero i Delica. Jego atuty zostały przekazane i wzmocnione w późniejszych generacjach.


Jako samochody robocze, pickupy muszą oferować wysoką niezawodność i zdolności terenowe, aby użytkownicy mogli bezpiecznie dostarczać ładunki do miejsc przeznaczenia i wykonywać codzienną pracę.


Z drugiej strony, pickupy mogą być również dostarczać przyjemności właścicielom, muszą więc być łatwe w prowadzeniu, wygodne i praktyczne podczas plenerowych wyjazdów wypoczynkowych. Muszą być niezawodne i godne zaufania, aby użytkownicy mogli bez obaw prowadzić samochód w każdych warunkach pogodowych i drogowych.


Aby spełnić te wysokie wymagania – zarówno profesjonalnych, jak i prywatnych użytkowników – nowy Triton/L200 został poddany nie tylko wewnętrznym testom z zachowaniem surowych reguł, ale także został sprawdzony w różnych warunkach na całym świecie.


Ponadto wykorzystaliśmy wiedzę, którą zdobyliśmy przez lata, uczestnicząc w imprezach sportowych, takich jak rajd Dakar. Wykorzystaliśmy mocne strony Mitsubishi Motors, w tym stabilność prowadzenia i zdolności terenowe, aby opracować modele seryjne, którymi można się bezpiecznie cieszyć w każdych warunkach pogodowych i drogowych.


Ja sam wybrałem się na jazdę próbną po torze off-roadowym w Hokkaido i osobiście doświadczyłem, jak pewnie prowadzi się Triton/L200, jakie daje poczucia bezpieczeństwa i niezawodności. Prace rozwojowe nad modelem przebiegają dobrze, a obecnie przechodzi on ostatnie poprawki w ramach przygotowań do premiery.


Dlatego dziś pokażemy Wam model koncepcyjny oparty na nowym Triton/L200, który daje również spojrzenie na jego wersję rajdową.
A więc, oto i on. Mitsubishi XRT Concept.


Mitsubishi XRT Concept oferuje elementy zastosowane w nowym modelu Triton/L200. Dzięki charakterystycznemu oświetleniu przypominającemu ostre spojrzenie jastrzębia, przód zyskuje drapieżny wyraz, który podkreśla imponującą sylwetkę samochodu. Wyrazista maska silnika, śmiałe wzornictwo akcentujące poziomy, przednie i tylne błotniki oraz opony terenowe, podkreślają dynamizm pędzącego w terenie samochodu rajdowego.


Nadwozie, dla zilustrowania potężnych osiągów pojazdu, polakierowano w czarno-srebrny kamuflaż, inspirowany bryłami lawy, niosącymi skondensowaną energię. Na boku nadwozia pojawia się ikona Ralliart, wyrażająca naszą pasję jazdy - 10 równoległych linii, które błyszczą wspaniale pod wpływem światła.


W zeszłorocznym rajdzie Asia Cross Country Rally zespół Mitsubishi Ralliart, któremu Mitsubishi Motors zapewnia wsparcie techniczne, zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i udowodnił wyjątkową niezawodność modelu Triton/L200 oraz jego doskonałe prowadzenie na drogach. W tym roku zespół przygotowuje się do udziału w imprezie z nowym Triton/L200, aby zdobyć drugie z rzędu zwycięstwo.


Wprowadzenie nowego modelu to tylko początek, nie cel. Pomysły na poprawę osiągów i jakości, które zrodziły się dzięki naszemu udziałowi w rajdach, znajdą odzwierciedlenie nie tylko w przyszłych modelach Triton/L200, ale także w szerokiej gamie pojazdów Mitsubishi.


Mitsubishi Motors będzie dążyć do dalszego wzrostu, wprowadzając na rynek w Tajlandii i na całym świecie nowy model Triton/L200, który wystartuje następnie w rajdzie Asia Cross Country Rally. Wprowadzimy także do sprzedaży nowego kompaktowego SUV-a.
Zapraszam do śledzenia na bieżąco informacji o Mitsubishi Motors.

Dziękuję za uwagę.


O Mitsubishi Motors:
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagę na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, marka wykazała się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające standardy nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, firma Mitsubishi Motors wprowadziła w 2017 roku nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive Your Ambition” - połączenie osobistego zaangażowania z chęcią odkrywania i rozwoju oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors intensywnie inwestuje w innowacyjne technologie, atrakcyjny design i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące pojazdy, znane z wyrazistego charakteru.


  • Kinga Ossowska
  • PR/Communications Manager&Storyteller
  • kinga.ossowska@astara.com
  • ASTARA Poland Sp. z o.o.
  • 02-677 Warszawa
  • ul. Cybernetyki 10

NEWSLETTER DLA MEDIÓW

Najszybszy sposób by być na bieżąco. Dzięki subskrypcji otrzymasz nasze wiadomości prasowe prosto na swoją skrzynkę e-mail.

Zapisz się