Team Mitsubishi Ralliart 2-min

MITSUBISHI RALLIART ogłasza skład zespołu

ZESPÓŁ MITSUBISHI RALLIART jedzie po drugie z kolei zwycięstwo

ASIA CROSS COUNTRY RALLY Z MITSUBISHI RALLIART

Mitsubishi Ralliart ogłasza skład zespołu na Asia Cross Country Rally 2023

W o Mitsubishi , Aktualności , Motorsport , Rozwiązania techniczne , L200
Opublikowano 05 lip 2023

Firma Mitsubishi Motors Corporation (dalej Mitsubishi Motors) ogłosiła, że zespół Mitsubishi Ralliart, któremu firma zapewnia wsparcie techniczne, weźmie udział w rajdzie Asia Cross Country Rally (AXCR) zaplanowanym na sierpień tego roku. Podobnie jak przed rokiem, gdy zespół odniósł zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, Hiroshi Masuoka z Mitsubishi Motors będzie pełnił funkcję dyrektora zespołu, w tym roku powrócą też Chayapon Yotha (Tajlandia), mistrz AXCR 2022 i Rifat Sungkar (Indonezja), a dołączy do nich nowy japoński kierowca Katsuhiko Taguchi.

AXCR2023 Specjalna strona internetowa: Mitsubishi Ralliart jedzie po drugie z kolei zwycięstwo w Asia Cross Country Rally 2023

Podczas pierwszego startu w AXCR w zeszłym roku, zespół Mitsubishi Ralliart odniósł zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W tym roku o drugie z rzędu zwycięstwo postarają się kierowcy i piloci trzech zespołów: broniący tytułu mistrzowskiego Chayapon Yotha (Tajlandia) i Peerapong Sombutwong (Tajlandia), zeszłoroczni zdobywcy piątego miejsca Rifat Sungkar (Indonezja) i Chupong Chaiwan (Tajlandia) oraz japoński duet Katsuhiko Taguchi i Takahiro Yasui. Pojadą oni trzema prototypowymi samochodami terenowymi Triton/L200 w specyfikacji Group T1. Zespół Mitsubishi Ralliart będzie dysponował wszystkimi zasobami niezbędnymi do sprostania wymaganiom AXCR. TANT SPORT (Tajlandia), który jest właścicielem zespołu, dołączył do dyrektora teamu Hiroshi Masuoki, byłego dwukrotnego mistrza rajdu Dakar, a inżynierowie Mitsubishi Motors będą towarzyszyć ekipie, aby zapewnić wsparcie techniczne.


Od 19 do 23 czerwca zespół Mitsubishi Ralliart prowadził rygorystyczne testy wytrzymałościowe samochodów rajdowych Triton/L200, odzwierciedlające rzeczywiste warunki rajdowe, na torze terenowym w pobliżu Parku Narodowego Khao Yai, w samym sercu Tajlandii. Nowy samochód rajdowy Triton/L200 został kompletnie przeprojektowany, łącznie z nadwoziem, ramą, podwoziem i silnikiem, co znacznie zwiększa jego potencjał w rajdowej rywalizacji. Niezawodność i trwałość rajdówek, głównie nadwozi i silników, sprawdzono przejeżdżając około 800 km w ciągu pięciodniowego testu wytrzymałościowego, a następnie dokonano dostosowań technicznych w ramach przygotowań do właściwych zawodów.


Silne atuty fabryczne nowego Tritona/L200 zostały jeszcze wzmocnione, poprawiono prowadzenie, stabilność na nierównych drogach i komfort jazdy, jak przystało na samochód rajdowy. Ponadto wprowadzono udoskonalenia turbosprężarki, aby zwiększyć szybkość reakcji silnika w trakcie całego rajdu, od niskich do wysokich obrotów. Efektem jest mocny samochód rajdowy, który poradzi sobie w każdych warunkach drogowych” - powiedział Hiroshi Masuoka, dyrektor zespołu Team Mitsubishi Ralliart. „Prowadziliśmy test wytrzymałościowy w trudniejszych warunkach, niż faktyczne trasy rajdu, jednak samochody testowe były w stanie przejechać około 800 km każdy bez większych początkowych problemów, osiągając wyniki przekraczające nasze oczekiwania i dając nam duże nadzieje na drugi z rzędu mistrzowski tytuł.”


1. Profil zespołu Mitsubishi RALLIART
Dyrektor zespołu: Hiroshi Masuoka (Mitsubishi Motors)
Menadżer zespołu: Chayut Yangpichit (Tajlandia: TANT SPORT)
Dyrektor Techniczny: Kopong Amatayakul (Tajlandia: TANT SPORT)
Wsparcie techniczne (nadwozie, podwozie): Noriyoshi Aiba (Mitsubishi Motors)
(silnik): Takashi Shibayama (Mitsubishi Motors)
Kierowcy i piloci:
Chayapon Yotha
Pochodzi z: Prowincji Udon Thani, Tajlandia
Urodzony: 16 sierpnia 1987 (35 lat)
Kariera: Mistrz w klasyfikacji kierowców AXCR 2022, poprowadził Team Mitsubishi Ralliart do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej w swoim pierwszym starcie w AXCR dzięki ostrożnej i precyzyjnej jeździe. Od 2012 roku zwyciężył w wielu wyścigach, w tym w Thailand Super Series i RAAT Thailand Endurance Championship International. W 2019 roku odniósł zwycięstwa w Thailand Super Series Supercar GTC.
Pilot: Peerapong Sombutwong (Tajlandia)

Rifat Sungkar
Pochodzi z: Dżakarty, Indonezja
Urodzony: 22 października 1978 r. (44 lata)
Kariera: Jeden z najlepszych indonezyjskich kierowców, wygrał Indonezyjskie Mistrzostwa Rajdowe Sprint w 1997 roku, był zwycięzcą Indonezyjskich Mistrzostw Rajdowych trzy lata z rzędu do 2002 roku, odnosił też sukcesy w wielu innych imprezach. W 2012 roku został mianowany ambasadorem marki PT Mitsubishi Motors Krama Yudha Sales Indonesia (MMKSI). W 2019 i 2021 roku odniósł zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Indonezyjskich Rajdowych Mistrzostw Sprintu za kierownicą Mitsubishi Xpandera.
Pilot: Chupong Chaiwan (Tajlandia)

Katsuhiko Taguchi
Pochodzi z: Okayama, Japonia
Urodzony: 7 lutego 1972 r. (51 lat)
Kariera: W wieku 18 lat trafił do sportów motorowych poprzez dirt trial. W wieku 20 lat wygrał swoje pierwsze mistrzostwa All Japan Dirt Trial, demonstrując swoje talenty już w młodym wieku. Jako członek Mitsubishi Motors Works Team od najmłodszych lat brał udział w zagranicznych rywalizacjach rajdowych, jak Rajdowe Mistrzostwa Świata (WRC). W 1999 i 2010 roku wygrał Rajdowe Mistrzostwa Azji i Pacyfiku FIA (APRC). W 2007 roku zwyciężył w Rajdzie Japonii w grupie N.
Pilot: Takahiro Yasui

2. Firmy partnerskie
Zespół Mitsubishi Ralliart bierze udział w AXCR 2023 przy wsparciu następujących firm partnerskich (w kolejności alfabetycznej):
Firma Pomoc techniczna CARROSSER Co., Ltd. Wsparcie w pracach rozwojowych i dostawach przedniego i tylnego zawieszenia CUSCO oraz przedniej i tylnej przekładni LSD ENDLESS PROJECT Co., Ltd. Zapewnienie zacisków, tarcz i
klocków hamulcowych ENDLESS ENEOS Corporation Zapewnienie oleju silnikowego Fortec Motorsport Ltd Zapewnienie wyczynowych płynów chłodzących i hamulcowych HANKYU HANSHIN EXPRESS Co., Ltd. Wsparcie w transporcie specjalnych części rajdowych do Tajlandii
HKS Co., Ltd. Wsparcie w pracach rozwojowych nad silnikiem w specyfikacji rajdowej
PT PERTAMINA Sponsor The Yokohama Rubber Co., Ltd. Zapewnienie opon GEOLANDAR M/T G003
(opony błotne terenowe do pickupów) Mitsubishi Heavy Industries Engine & Turbocharger, Ltd. Zapewnienie turbosprężarek Work Co., Ltd. Zapewnienie wyczynowych kół


3. O AXCR2023
Rajd Asia Cross Country Rally 2023, odbywający się już po raz 28., rozpocznie się uroczystym startem w niedzielę, 13 sierpnia, w Pattaya, jednym z najpopularniejszych zakątków turystycznych Tajlandii. Rywalizacja rozpoczyna się na dobre następnego dnia, w poniedziałek 14-go, a pojazdy zmierzają na wschód, mniej więcej równolegle do granicy z Kambodżą, wjeżdżając do Laosu w czwartek 17. i docierając do celu w sobotę 19. sierpnia. W trakcie rajdu kierowcy pokonują łącznie około 2000 km, w tym ponad 1000 km odcinków specjalnych. Tegoroczna trasa jest również bardzo zróżnicowana i obejmuje tereny górskie, gęste lasy, błotniste drogi, przeprawy przez rzeki i wiele innych przeszkód. Oczekuje się, że trudna trasa wystawi na próbę możliwości terenowe i wytrzymałość samochodów rajdowych. W tym roku zawody odbędą się w sierpniu, w porze deszczowej, a błotniste odcinki mają być jeszcze trudniejsze, niż w zeszłym roku.

O Mitsubishi Motors:
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagę na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, marka wykazała się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające standardy nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, firma Mitsubishi Motors wprowadziła w 2017 roku nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive Your Ambition” - połączenie osobistego zaangażowania z chęcią odkrywania i rozwoju oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors intensywnie inwestuje w innowacyjne technologie, atrakcyjny design i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące pojazdy, znane z wyrazistego charakteru.


  • Kinga Ossowska
  • PR/Communications Manager&Storyteller
  • kinga.ossowska@astara.com
  • ASTARA Poland Sp. z o.o.
  • 02-677 Warszawa
  • ul. Cybernetyki 10

NEWSLETTER DLA MEDIÓW

Najszybszy sposób by być na bieżąco. Dzięki subskrypcji otrzymasz nasze wiadomości prasowe prosto na swoją skrzynkę e-mail.

Zapisz się