Team Mitsubishi Ralliart 5-min

Zespół Mitsubishi Ralliart w nowych L200 na starcie Asia Cross Country Rally 2023

W o Mitsubishi , Aktualności , Motorsport , Rozwiązania techniczne , L200
Opublikowano 14 sie 2023
Firma Mitsubishi Motors poinformowała, że zespół Mitsubishi Ralliart, któremu zapewnia wsparcie techniczne, stanął na starcie rajdu Asia Cross Country Rally 2023 (dalej: AXCR), który odbędzie się na trasach wyznaczonych w dwóch krajach, w Tajlandii i Laosie. W zawodach, które odbywają się się w dniach od 13 do 19 sierpnia, zawodnicy zespołu zasiadają za kierownicami trzech nowych samochodów rajdowych L200/Triton (prototypów w specyfikacji T1).
 
Uroczyste rozpoczęcie zawodów nastąpiło 13 sierpnia, w Pattaya, kurorcie w południowej Tajlandii. Dziś, 14 sierpnia, ekipa wyruszyła na wschód, wzdłuż granicy między południowo-wschodnią Tajlandią a Kambodżą, zmierzając do finału imprezy, który nastąpi 19 sierpnia w pobliżu Prasat Wat Phu, jednej z atrakcji Laosu, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
 
W ramach przygotowań do startu rajdu, w czwartek, 10 sierpnia, zespół Mitsubishi Ralliart przeprowadził na torze testowym Mitsubishi Motors Thailand w dystrykcie Si Racha w Tajlandii próbne przejazdy nowymi samochodami rajdowymi L200/Triton, startującymi w AXCR. Inaczej niż w zeszłym roku, tegoroczny AXCR odbywa się w sierpniu, w porze deszczowej, więc oczekuje się, że trasa będzie trudna, z typowymi dla AXCR błotnistymi drogami i przeprawami przez rzeki. Aby sprostać temu wyzwaniu, zespół Mitsubishi Ralliart przeprowadził dwukrotne testy niezawodności i wytrzymałości nowego L200/Tritona, które objęły łącznie około 2000 km w Japonii i za granicą. Zespół dokonał ostatecznych usprawnień układu napędowego i zawieszenia, by uzyskać maksymalną moc i sportowe właściwości jezdne. Zespół Mitsubishi Ralliart uzyskał w testach pewność, że samochody rajdowe L200/Triton są zdolne do rozwijania osiągów, jakich się od nich oczekuje.
 
13 sierpnia na Walking Street w Pattaya odbył się uroczysty start 63 zespołów, które będą rywalizować w AXCR (21 zawodników w kategorii motocykli, 1 motocykl z koszem i 41 załóg w kategorii samochodów). Dziś, 14 sierpnia, rajd rozpoczął się na dobre od 1. etapu. Do czasu dotarcia 16 sierpnia do Ubon Ratchathani, celu 3. etapu rajdu, przed zawodnikami trudne trasy, w tym odcinki błotniste i usłane odłamkami skalnymi. Podczas Etapu 4., 17 sierpnia, zawodnicy przekroczą granicę między Tajlandią i Laosem, a następnie od Etapu 5., rozpoczynającego się 18 sierpnia, rajd w całości będzie się odbywał w Laosie. Trasa w Laosie przebiega przez porośnięte drzewami wyżyny i pola ryżowe. Odcinki te przebiegają przez południowe rejony Laosu, znane z obfitych opadów deszczu, oczekuje się więc jeszcze trudniejszych warunków na trasie z powodu porywistych wiatrów. Etap 6., 19 sierpnia, doprowadzi zawodników do mety w pobliżu Prasat Wat Phu, obiektu wpisanego na listę światowego dziedzictwa.
 
„Aby poprowadzić Team Mitsubishi Ralliart do zwycięstwa, wykorzystałem jako dyrektor zespołu wiedzę, którą zdobyłem dzięki moim wcześniejszym doświadczeniom rajdowym, co pomogło mi ukształtować zespół i dopracować samochody rajdowe. Model seryjny, na którym bazuje nowy rajdowy L200/Triton, przeszedł wiele udoskonaleń, a dodatkowo wykorzystaliśmy doświadczenia z zeszłorocznego rajdu, aby uczynić go jeszcze szybszym, mocniejszym i bardziej wytrzymałym. Przekonaliśmy się, że podczas jazd próbnych samochód spełnił nasze wysokie oczekiwania.” – powiedział Hiroshi Masuoka, dyrektor zespołu Mitsubishi Ralliart. „Stworzyliśmy sprawny system serwisowy, aby utrzymać załogi na trasie, zapewniamy także wsparcie emocjonalne, aby kierowcy i piloci mogli dać z siebie 100%. Zespół Mitsubishi Ralliart jest całkowicie przygotowany do podjęcia tego trudnego wyzwania. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odnieść drugie zwycięstwo z rzędu.”
 
[Codzienne raporty transmitowane na specjalnej stronie AXCR].
Od pierwszego dnia wyścigu, w niedzielę 13 sierpnia, do ostatniego etapu w sobotę 19 sierpnia, Mitsubishi Motors będzie codziennie publikować aktualne raporty na specjalnej stronie internetowej AXCR:
 
 
 
 
O Mitsubishi Motors:
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagę na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, marka wykazała się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające standardy nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, firma Mitsubishi Motors wprowadziła w 2017 roku nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive Your Ambition” - połączenie osobistego zaangażowania z chęcią odkrywania i rozwoju oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors intensywnie inwestuje w innowacyjne technologie, atrakcyjny design i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące pojazdy, znane z wyrazistego charakteru.

  • Kinga Ossowska
  • PR/Communications Manager&Storyteller
  • kinga.ossowska@astara.com
  • ASTARA Poland Sp. z o.o.
  • 02-677 Warszawa
  • ul. Cybernetyki 10

NEWSLETTER DLA MEDIÓW

Najszybszy sposób by być na bieżąco. Dzięki subskrypcji otrzymasz nasze wiadomości prasowe prosto na swoją skrzynkę e-mail.

Zapisz się