Concept car EV MPV crossover

światowe premiery mitsubishi na japan mobility show 2023

Światowe premiery Mitsubishi na Japan Mobility Show 2023

W o Mitsubishi , Aktualności , Motorsport , Bezpieczeństwo , Rozwiązania techniczne , L200 , Outlander PHEV
Opublikowano 19 paź 2023

Firma Mitsubishi Motors Corporation zaprezentuje na targach Japan Mobility Show 2023*1, zelektryfikowanego crossovera MPV, który obudzi w kierowcach ducha przygody i poszerzy ich horyzonty. Ponadto w Japonii zadebiutuje nowy pickup L200/Triton*2. Zostanie także zaprezentowany mały pojazd Last 1 mile Mobility, opracowany we współpracy z firmą startupową.

Model koncepcyjny
Zelektryfikowany crossover MPV łączy w sobie właściwości jezdne SUV-a z komfortem i łatwością obsługi MPV. Model ten został stworzony z myślą o społeczeństwie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla. Pojazd, bazujący na koncepcji Borderless Adventure, charakteryzuje się niezwykle przestronną kabiną, która daje poczucie otwartej przestrzeni. Oferuje zasięg i osiągi pozwalające na jazdę w każdych warunkach. Kierowca może cieszyć się wspaniałymi wrażeniami z jazdy zelektryfikowanym pojazdem, a dzięki możliwości doboru trybu jazdy do warunków drogowych, nie ma ograniczeń co do celów podróży, do których może dotrzeć. Dzięki wysokiemu prześwitowi i elektrycznemu napędowi na cztery koła oraz wysokim oponom, zapewniającym doskonałą przyczepność, zelektryfikowany crossover MPV będzie niezawodnym partnerem, który pozwoli cieszyć się jazdą bez względu na pogodę i warunki drogowe, dając kierowcom pewność, że mogą dotrzeć w bardziej niedostępne rejony.


Last 1 mile Mobility
Mitsubishi Last 1 mile Mobility to mały pojazd opracowany we współpracy z LIFEHUB Inc.*3, firmą typu start-up, która pracuje nad rozwojem i komercjalizacją mobilnych foteli nowej generacji. Ten kompaktowy wózek typu buggy zasilany zużytymi akumulatorami pochodzącymi ze zelektryfikowanych samochodów umożliwia przemieszczanie się na ostatnim odcinku podróży, po dotarciu komunikacją zbiorową.


Nowy Triton/L200 (prototyp)
Opracowany zgodnie z koncepcją produktu Power for Adventure, nowy Triton/L200 to pickup o ładowności 1 tony z kompletnie zmodernizowanym wnętrzem, nową stylistyką zewnętrzną, konstrukcją ramy, podwozia, nadwozia i silnikiem. Nowy model ma zostać wprowadzony na rynek japoński na początku przyszłego roku, co będzie oznaczało pierwszą wymianę generacji od około 12 lat.

Kluczowe cechy nowego Mitsubishi L200/Triton:


* Nowa rama drabinowa została udoskonalona z myślą o uzyskaniu najwyższej wytrzymałości i niezawodności, a nowy turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 2,4 l rozwija wyższą moc i ma lepsze parametry emisji spalin i zużycia paliwa.
* Nowo opracowane zawieszenie zapewnia wyjątkowy komfort jazdy i stabilność prowadzenia, a system Super Select 4WD-II i udoskonalone tryby jazdy zapewniają znakomite osiągi.
* Nadwozie zwraca uwagę imponującą stylistyką przodu i szerokim profilem o wzornictwie podkreślającym wytrzymałość, podczas gdy wnętrze jest eleganckie, a jednocześnie bardzo funkcjonalne i ergonomiczne.
* Dzięki poprawie bezpieczeństwa podczas kolizji, systemom wspomagającym kierowcę i komfortowi, pojazd sprawdzi się w wielu różnych obszarach, zarówno jako samochód służbowy, jak i prywatny.


1. Salon Japan Mobility Show 2023 jest organizowany przez Japan Automobile Manufacturers Association. 25 i 26 października to dni prasowe, 27 października jest dniem specjalnych zaproszeń, a od 28 października do 5 listopada odbywają się dni otwarte dla publiczności. Głównym miejscem wydarzenia jest Tokyo Big Sight.
2. Na niektórych rynkach sprzedawany jako L200
3. LIFEHUB Inc. to firma typu start-up zajmująca się badaniami i rozwojem produktów mobilnych. Jej celem jest umożliwienie wszystkim ludziom swobodnego poruszania się poprzez opracowywanie produktów wykorzystujących robotykę, sztuczną inteligencję i inne najnowocześniejsze technologie. Strona internetowa: https://www.lifehub.co.jp/home-en.html 

O Mitsubishi Motors:
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagę na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, marka wykazała się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające standardy nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, firma Mitsubishi Motors wprowadziła w 2017 roku nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive Your Ambition” - połączenie osobistego zaangażowania z chęcią odkrywania i rozwoju oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors intensywnie inwestuje w innowacyjne technologie, atrakcyjny design i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące pojazdy, znane z wyrazistego charakteru.


  • Kinga Ossowska
  • PR/Communications Manager&Storyteller
  • kinga.ossowska@astara.com
  • ASTARA Poland Sp. z o.o.
  • 02-677 Warszawa
  • ul. Cybernetyki 10

NEWSLETTER DLA MEDIÓW

Najszybszy sposób by być na bieżąco. Dzięki subskrypcji otrzymasz nasze wiadomości prasowe prosto na swoją skrzynkę e-mail.

Zapisz się