DSC8049

MITSUBISHI MOTORS zainwestuje w ampere

Mitsubishi Motors zainwestuje w Ampere

W o Mitsubishi , Aktualności , Rozwiązania techniczne
Opublikowano 24 paź 2023

Firma Mitsubishi Motors Corporation (zwana dalej „Mitsubishi Motors”) ogłosiła dzisiaj inwestycję w Ampere, spółkę zajmującą się pojazdami elektrycznymi i oprogramowaniem, która zostanie utworzona przez Grupę Renault.


Dla Mitsubishi Motors inwestycja stanowi ambitny krok naprzód w realizacji średnioterminowego planu zarządzania ogłoszonego w marcu 2023 r., w którym firma zobowiązała się do rozwoju pojazdów elektrycznych i zacieśnienia współpracy z członkami Sojuszu w celu przyspieszenia elektryfikacji. Maksymalna wartość inwestycji w Ampere wyniesie 200 milionów euro.


Dzięki tej inicjatywie Mitsubishi Motors zamierza dalej udoskonalać technologię rozwoju pojazdów elektrycznych i poszerzać gamę pojazdów elektrycznych. Pierwszym krokiem tej współpracy będzie dostarczanie przez Ampere pojazdu elektrycznego na zasadzie OEM na rynek europejski.


O Mitsubishi Motors:
Firma Mitsubishi Motors Corporation — członek sojuszu z Renault i Nissanem — to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, zatrudniający około 30 000 pracowników i posiadająca zakłady produkcyjne na całym świecie. Mitsubishi Motors ma przewagę konkurencyjną w segmencie SUV-ów, pickupów i hybrydowych pojazdów elektrycznych typu plug-in i przemawia do ambitnych kierowców, którzy chcą rzucić wyzwanie konwencjom i przyjąć innowacje. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, marka wykazała się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające standardy nowoczesności. Mitsubishi Motors jest liderem w dziedzinie elektryfikacji — w 2009 roku wprowadziła na rynek i-MiEV – pierwszy na świecie masowo produkowany pojazd elektryczny, a następnie - w 2013 roku –hybrydowy, napędzany elektrycznie model SUV - Outlander PHEV – pierwszy na świecie pojazd typu plug-in. Więcej informacji na temat Mitsubishi Motors można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem https://www.mitsubishi-motors.com/en/ 


  • Kinga Ossowska
  • PR/Communications Manager&Storyteller
  • kinga.ossowska@astara.com
  • ASTARA Poland Sp. z o.o.
  • 02-677 Warszawa
  • ul. Cybernetyki 10

NEWSLETTER DLA MEDIÓW

Najszybszy sposób by być na bieżąco. Dzięki subskrypcji otrzymasz nasze wiadomości prasowe prosto na swoją skrzynkę e-mail.

Zapisz się